Autor Wątek: TUCSON, terkotanie skrzyni - znana usterka. Masz Tucsona? Za  (Przeczytany 2737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Hey.
Postanowiłem "zbadać" popularność usterki polegającej na terkotaniu skrzyni biegów, prawdopodobnie zębatka piątego biegu.

Wpiszcie się tutaj proszę i podajcie informację czy mieliście do czynienia z tą usterką.
Wpiszcie rok produkcji, paliwo i czy usterka wystąpiła.

Jest to ważne dla mnie. Dziękuję

Offline Emus2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Witam u mnie terakota prawie sześć lat nasiliło się po jeździe z ciężką przyczepą kempingową 2.0D 113 2005r

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Rok produkcji  2006r,  benzyna z gazem,  przejechane 183 ts. km, napęd tylko na przód - terkotania brak - auto mam od ponad 4 lat - żadnych problemów oprócz jednego - wymiana tylnej belki bo poważnie ją podjadła ruda - ponadto  tylko koszty eksploatacyjne. Z belką dziwna sprawa - całe podwozie bez rudej a ona do wymiany.
Gdzieś znalazłem informację, że to wina podwykonawcy Hyundaya - spieprzyli robotę w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
2009r benzyna +LPG - napęd na przód - obecnie przejechane 190 tyś km w zeszłym roku regeneracja skrzyni - wymiana zębatki V biegu i wałka sprzęgłowego


Cytat: "Mirek"

Gdzieś znalazłem informację, że to wina podwykonawcy Hyundaya - spieprzyli robotę w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego.


Z tylną belką była akcja serwisowa Hyundaia, widocznie Twoja sztuka albo się nie załapała albo poprzedni właściciel zapomniał alb nie wiedział o niej.

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Kupiłem autko w Austrii od pierwszego właściciela. Sprawdzałem czy ja się też załapuje na akcję serwisową. Okazało się, że tak ale tylko  w Austrii. Zrezygnowałem - kupiłem belkę w Polsce, zamontowałem i po sprawie.  :-D

Offline bantiru

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
2007r 2,0 benzyna 123 000 usterki brak  tfu tfu :evil:

Offline wladekx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Tucson 2.0 CRDI ON , 2005 rok prod., 130 tys.km , napęd 4x4 , występuje terkotanie

Offline tuksonik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Witam...Tucson 2.0 CRDI, ON ,rok 2008,na liczniku ponad 126 tyś.km,napęd 4x4, cisza w skrzyni oby
             ja najdłużej...

Offline Truespoke

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Cześć. Hyundai 2.0 16v 2008, terkotanie występuje, będę regenerował skrzynie i zmieniał przełożenie 3,4,5 albo tylko 5 biegu na przełożenie z diesla. Znalazłem temat robiony w bliźniaczej Kia Sportage II. Będzie to jedyne możliwe i znane mi rozwiązanie, aby poprawić moment obrotowy. Zastanawiam się tylko czy nie ograniczy się dość mocno przyśpieszenie. Ktoś może przerabiał temat?  pozdrawiam

Offline yarojw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
TUCSON, terkotanie skrzyni - znana usterka. Masz Tucsona? Zajrzyj tu i odpisz.
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień 2020, 11:08:23 »
2006 rok 2.0  benzyna 205tys po wymianie sprzęgła cisza

Offline Neorasil

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
TUCSON, terkotanie skrzyni - znana usterka. Masz Tucsona? Zajrzyj tu i odpisz.
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Kwiecień 2020, 12:16:15 »
2005, 2.0 PB, 5-cio biegowa, usterka wystąpiła. Po wymianie sprzęgła ustało całkowicie.