Autor Wątek: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy  (Przeczytany 6857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2020, 22:05:25 »
Dzięki wielkie super opis 😁 ale nie byłbym sobą gdybym nie dopytal...😉 trzeba ściągać koła i odkręcać nadkola?? Czy to tylko po to żeby ściągnąć zderzak ?? ( Ściąganie zderzaka opanowałem już do perfekcji przez czujniki parkowania 😉 i wiem że nie trzeba odkręcać całych nadkoli ). Demontaż lamp po to żeby później zdemontować belkę ? Dobrze rozumiem ?czy bez lamp lepszy dostęp?
Nie do końca rozumiem to zdanie "Ściągasz wiatrak od chłodnicy (dwie śruby) i ściągasz go z chłodnicy od klimy" .no bo wiatrak jest przymocowany do chłodnicy tak? To jak mam go ściągnąć z chłodnicy od klimy? No chyba że coś źle rozumiem 😜
No i po tych wszystkich zabiegach chłodnica wychodzi góra tak ??
I na koniec ostatnie pytanie ,jest jakiś odpowietrznik żeby później układ odpowietrzyć ??
To by było chyba na tyle z moich dodatkowych pytań 😉
dziękuję pozdrawiam 😁😁😁

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lipiec 2020, 21:55:54 »
I jeszcze jedno pytanie 😜
Ile płynu wchodzi do układu ??🤔

Offline Kassadin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lipiec 2020, 13:29:46 »
  • koła i nadkola ściągałem tylko po to żeby zdemontować zderzak
  • bez demontażu lamp nie zdejmiesz belki
  • wentylator jest zamontowany na obudowie chłodnicy i trzeba go zdjąć żeby mieć większą swobodę przy wyciąganiu chłodnicy i odczepianiu jej od klimy
  • chłodnica wyjdzie Ci górą
  • raczej nie ma odpowietrznika. ja po wymianie zalałem układ prze korek od chłodnicy + zbiorniczek wyrównawczy na full, później kontrolowałem poziom i robiłem dolewki
  • ilość i rodzaj płynu znajdziesz tutaj na stronie 630: https://instrukcje-obslugi.hyundai.pl/dcf/HYUNDAI/PL-HMP-OM/PL-HMP-OM_i40_VF_FL/Mobile/Instrukcja_obslugi_i40_VF_FL_2015-05.pdf

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lipiec 2020, 23:31:44 »
Żeby ściągnąć zderzak wystarczy odkręcić śruby chyba na klucz 8 u góry nadkoli i plastikowe śrubki od dołu no i resztę tak jak opisałeś .
Mam nadzieję wsiąść się za wymianę w najbliższy weekend jak pogoda i czas pozwoli  no i jak uda mi się zamówić odpowiednia chłodnice  :-\ bo sprawdzając po numerze VIN wychodzi że potrzebuje 25310-3Z850 a na stronach z auto częściami po wpisaniu rejestracji pokazuje mi że do tego auta pasuje 25310-3Z050...no i już sam nie wiem czy zamawiać czy nie zamawiać

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sierpień 2020, 12:32:07 »
Wczoraj miałem chwilę i pogoda dopisała więc wziąłem się za wymianę 😁poszło sprawnie i w trzy i pół godziny było po sprawie ( wliczając przerwę na kawę 😁). Najwięcej trudności sprawiło mi odpięcie chłodnicy wody od chłodnicy klimatyzacji bo nie ma tam zbyt wiele miejsca na manewry ale po chwili walki jakoś dałem rade. Stara chłodnica jest jakaś dziwnie spuchnięta od dołu i to pewnie tam był wyciek bo dziury jako takiej nie znalazłem.
Na oryginalnej chłodnicy nr części to 25310-3ZXXX także widocznie końcówka numeru nie ma znaczenia.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Sierpień 2020, 12:24:37 »
Powiedzcie mi jaka cena nowej chłodnicy? Oryginał czy zamiennik? Wczoraj byłem na warsztacie i cieknie mi u dołu poniżej korka spustowego.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Sierpień 2020, 17:59:08 »
U mnie też ciekła u dołu,jakaś taka napuchnięta byla..
A co do ceny to ja w UK płaciłem 110 funtów za firmę nissens(znajomy mechanik polecił tą firmę)możesz kupić i tańsza i droższa ale ponoć te taniochy są do dupy bo mocowania nie za bardzo pasują -opinia tego samego znajomego mechanika 😉

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Sierpień 2020, 18:24:57 »
U mnie też ciekła u dołu,jakaś taka napuchnięta byla..
A co do ceny to ja w UK płaciłem 110 funtów za firmę nissens(znajomy mechanik polecił tą firmę)możesz kupić i tańsza i droższa ale ponoć te taniochy są do dupy bo mocowania nie za bardzo pasują -opinia tego samego znajomego mechanika 😉

Na oryginała się nie nastawiam, bo jak widać trwałość jest do d..y. Miałem Nexię 18 lat i nic się nie działo, a tutaj 9 lat od produkcji, 8 lat posiadam (bez przebiegu kupione) i cieknie.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Sierpień 2020, 00:02:32 »
Powiedzcie mi, jakiej firmy chłodnica jest w oryginale? Może to nakieruje mnie co brać, a czego nie...

Offline Kabestan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Sierpień 2020, 08:50:52 »
U mnie stwierdzono przy okazji innej naprawy rozszczelnienie na chłodnicze EGR i wycieka płyn chłodniczy. W zeszłym roku dawałam mechanikom sprawdzenie zapchania EGR i pewnie coś napsocili. Mieliście takie rozszczelnienie? Da się to naprawić za pomocą wymiany uszczelki, czy to już grubsza wymiana EGR?

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Wrzesień 2020, 01:42:23 »
A więc jestem po wymianie chłodnicy. Co stwierdziłem? Nadkoli nie ma co ruszać. Wystarczy odkręcić po śrubce z każdej strony, żeby zdjąć zderzak. Reflektorów też zrzucać nie trzeba. Założyłem Nissena. Wszedł elegancko.

Offline Pequeno

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Październik 2020, 16:35:13 »
Jak najlepiej, żeby nie narobić syfu, spuścić płyn z chłodnicy?  Nie mam garażu i będę musiał tą operację przeprowadzić gdzieś pod chmurką.W niektórych chłodnicach jest coś w rodzaju kurka, gdzie nawet można wężyk podłączyć. Czy ten sam patent  jest też w i40?
Pozdrawiam

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Październik 2020, 07:55:07 »
Jak dobrze kojarzę to po lewej stronie na dole chłodnicy jest korek spustowy taki motylek 😉

Pawełx52

  • Gość
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Listopad 2020, 16:32:10 »
Podepnę się i dodam coś na swoim przykładzie, zaczęło się oczywiście od ubytku płynu, pierwsze wymieniłem korek nic to nie pomogło potem mechanik stwierdził uszkodzoną głowice, pękła wewnątrz ścianka jak określił i dla tego dawało ciśnienie na układ potem oczywiście wymiana rozwalonej chłodnicy. Po wymianie głowicy na nowa oryginalną  i chłodnicy zrobiłem 40 tysi, i narazie jest ok. Nie wiem czy tak czeste awarje chłodnic nie są w jakimś stopniu powiazane tak jak u mnie z głowicą ale to tylko może mój tak miał, trzeba jednak to kontrolować co i jak z płynem,.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Listopad 2020, 11:40:11 »
Podepnę się i dodam coś na swoim przykładzie, zaczęło się oczywiście od ubytku płynu, pierwsze wymieniłem korek nic to nie pomogło potem mechanik stwierdził uszkodzoną głowice, pękła wewnątrz ścianka jak określił i dla tego dawało ciśnienie na układ potem oczywiście wymiana rozwalonej chłodnicy. Po wymianie głowicy na nowa oryginalną  i chłodnicy zrobiłem 40 tysi, i narazie jest ok. Nie wiem czy tak czeste awarje chłodnic nie są w jakimś stopniu powiazane tak jak u mnie z głowicą ale to tylko może mój tak miał, trzeba jednak to kontrolować co i jak z płynem,.

U mnie po wymianie też ubywa minimalnie płynu, ale nigdzie nie widzę wycieku. Auto nie kopci. W oleju też nie widać płynu.