Autor Wątek: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy  (Przeczytany 7015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Listopad 2020, 18:52:47 »
U mnie po wymianie też ubywa minimalnie płynu, ale nigdzie nie widzę wycieku. Auto nie kopci. W oleju też nie widać płynu.

Tygrysek kup sobie test na obecność CO2 w układzie chłodzenia.
Ja mam tak samo jak ty ,po wymianie chłodnicy która była jakoś dziwnie napuchnięta na dole dalej zauważyłem ubytek płynu a wycieku nie mogłem namierzyć.
Ani śladów w oleju ani w płynie nic nie kopci i ogólnie wszystko wygląda dobrze tylko płyn gdzieś znika...
Zrobiłem test i wyszedł pozytywnie :/ także gdzieś jest nieszczelność niestety :/

Offline meter30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Maj 2023, 21:15:23 »
Czy chłodnice do I40 są jakieś wadliwe? Miałem w życiu dziesiątki aut i nie wymieniałem chłodnic. Miałem fabie od nowości która przejechałem 400tys km i chyba tylko ze 2 razy dolewałem płynu. A w I40 w ciągu niecałych 2 lat będę 3ci raz zmienial chłodnice.
Kupiony 2 lata temu bez płynu w zbiorniczku. Chłodnica wymieniona na Nissens, wytrzymała 11 miesięcy - gwarancja, oddane pieniądze, założyłem NRF i teraz po 7 miesiącach plamy płynu w garażu- cieknie chłodnica. Czy mam kupić oryginał w ASO?
W międzyczasie miałem przez kilka dni jeszcze jedną I40 1.7 CRDI i tak samo- kupiona bez płynu w zbiorniczku, próba ciśnieniowa wskazywała na nieszczelność chłodnicy. Ale ta akurat jechała na export na Białoruś więc mnie to nie ruszało.

Co z tym jest nie tak?
Na allegro chłodnica do 1.7 CRDI to bardzo popularny towar