Autor Wątek: [Elantra MD] Zmiana przebiegu z mil na kilometry  (Przeczytany 2042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sebastian1504

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Zmiana przebiegu z mil na kilometry
« dnia: 05 Kwiecień 2020, 11:11:22 »
Witam jak w temacie potrzebuje zmienic przebieg z mil na kilometry w hyundaiu elantra 2013 rok czy ktos wie jak mozna to zrobic . Dziekii
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2020, 16:26:37 przez Brt »

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Zmiana przebiegu z mil na kilometry
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2020, 03:57:02 »
Wydaje mi się że można, przynajmniej w teorii.  Każda deska rozdzielcza jest programowana pod dany rynek i wersję wyposażenia auta.  Potrzebny będzie GDS i inna Elantra, która ma taką samą deskę tylko już w kilometrach - potrzebny będzie jej VIN.  Na stronie https://service.hyundai-motor.com/euro5/login.tiles trzeba wyrobić sobie darmowe konto - wszystko jest płatne, ale informacja o aucie jest darmowe.  Bo wpisaniu VIN'u Elantry z Km, zapisz podany przez system "instrument cluster variant coding".  Zrób to samo ze swoim VIN.  Po podłączeniu pod GDS i wejsciu na opcje programowania deski rozdzielczej, wpisz variant code z Elantry z Km - tutaj w teorii wyświetlacz powinien zmienić się na z mil na Km.  Jak nic nie wyjdzie, zawsze można z powrotem wpisać oryginalny variant code.

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Zmiana przebiegu z mil na kilometry
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2020, 15:05:36 »
Tez mnie to interesuje. ASO robi takie rzeczy?

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Zmiana przebiegu z mil na kilometry
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2020, 05:11:42 »
Cytat: "MiL"
ASO robi takie rzeczy?

To chyba zależy od życzliwości ASO.  Zawsze można ASO spytać.  Ja bym raczej szedł w stronę warsztatu ze specjalizacją w Hyundai / Kia.  Opcja B to kupić GDS klona z Ali i samemu to zrobić.

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiana przebiegu z mil na kilometry
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2020, 22:15:42 »
Ja przerobiłem mile na kilometry, wymieniłem po prostu cały licznik na wersję europejską. Działa bardzo dobrze.