Autor Wątek: układ wydechowy  (Przeczytany 1004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
układ wydechowy
« dnia: 03 Kwiecień 2020, 06:36:00 »
Potrzebuję pomocy.
Czy ktoś może ma dostęp do rzetelnych schematów na podstawie VIN??
Szukam schematu układu wydechowego:
KMHJN81BP9U1275022

Chodzi mi konkretnie o to, jaki powinien być katalizator - przykręcany czy wspawany w układ - niestety nie jestem już w stanie tego sprawdzić w swoim Tucsonie, zostały kikuty i nie pamiętam jak tam był zamocowany a jak szukam po sklepach  internetowych to znajduję obie opcje montażu.
Dodatkowo - jak mi zajumali kata, to sondy też sobie poszły na spacer??
Pytam na wszelki wypadek, chcę sobie podliczyć ewentualne koszty naprawy, nie wiem czy robić bezgotówkowo w serwisie czy brać kasę z AC

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
układ wydechowy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2020, 09:38:18 »
Widać, nie wszystkie firmy mają przestój podczas państwowej kwarantanny.. Masakra. Wiem, że to OT ale takich to za bombki wielkanocne powiesić i te całe sondy zamontować tam gdzie ciasno wchodzą.

Mieliśmy taką akcję na rynku w moim poprzednim miejscu zamieszkania, mnie omineło - bo miałem nisko osadzoną megankę, ale sąsiadom pokradli. Sprawca sam sobie też wyciął, co by nie być w kręgu podjerzanych..

Wspólczuje, sorka jeszcze raz za OT

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
układ wydechowy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:48:21 »
Jestem już po wizycie likwidatora szkody, auto mam w ASO Hyundai, części wyliczyli na prawie 6k PLN i będzie usługa bezgotówkowa - kwestia jest tylko czy tam w ASO czy u partnerskiego Compensy, to jeszcze się okaże.

Nie wiedziałem że Tucson ma 2 katalizatory, z tego powodu było moje pytanie o sondy.
Na szczęście ukradli mi ten drugi bez sond ale tak go wycięli że muszę wymienić cały odcinek wydechu pomiędzy pierwszym katalizatorem a tłumikiem końcowym.
Czas oczekiwania 1 miesiąc od zamówienia :(

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
układ wydechowy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2020, 13:03:07 »
Robię nowy post żeby było aktualizację widać

Pytanie do znawców prawa  - czy z racji tego że ostatnimi czasy, jest duży "popyt" na katalizatory od "dawców" parkingowych, czy bardzo nagnę prawo gdy zamiast kata, wstawię rurę??
Koszt zamiennika to ok 1000PLN, średnio mi się widzi podawać na tacy złodziejom, kolejny podarunek ( nie wspomnę o oryginalnym)
Generalnie główny katalizator jest na swoim miejscu.

Atrapy dostępne na Alle... prawdopodobnie są tak samo legalne jak goła rura.
Nie wiem co mam robić, jutro dostanę wycenę z ubezpieczalni, będę się musiał zdecydować w jakimś kierunku :(

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
układ wydechowy
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2020, 19:35:43 »
Też się nad tym zastanawiałem jak mi sie zapchał, ale znalazłem tani zamiennik z wkładem ceramicznym i hula :
https://allegro.pl/oferta/hyundai-tucson-kia-sportage-2-0-katalizator-9133290334
tłumik imitujący kata dostaniesz za połowę tej ceny.