Autor Wątek: [i40 VF] Głuche wibracje w kabinie od 1800obr  (Przeczytany 1045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaceksto

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i40 VF] Głuche wibracje w kabinie od 1800obr
« dnia: 27 Marzec 2020, 22:17:57 »
Witam Panie i Panowie, zakupiłem i40, crdi 1.7 116 KM z 2011r i borykam się z nieprzyjemnym, głuchym rezonansem w kabinie.
Nieważne jak szybko jadę, zależy to tylko od obrotów a zaczyna się to od 1800obr na każdym biegu, nawet na postoju.
Czy ktokolwiek spotkał się z taką przypadłością?
Koło pasowe wydaje się być dobre.

Offline rudolf1976

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: [i40 VF] Głuche wibracje w kabinie od 1800obr
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2020, 20:27:13 »
Cześć,znalazłeś może rozwiązanie problemu. Ja mam u siebie bardzo podobne objawy. U mnie jest to przy 2 tyś. obr. Dźwięk bardzo męczący w czasie jazdy, coś jakby dudnienie, burczenie. Wydaje mi się że jest to wina nieszczelnego wydechu, jakiegoś przedmuchu ale nie bardzo mam czas jechać na podnośnik.

Offline frogi4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [i40 VF] Głuche wibracje w kabinie od 1800obr
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień 2020, 21:58:11 »
Koledzy, może znaleźliście rozwiązanie problemu?
Mam identyczny w samochodzie z 2015 FL. Czyli nienaturalne buczenie, delikatne drżenie tak od okolo 2000 obrotów, odczuwalne nawet na drążku zmiany biegów. Byłem 2 razy w serwisie, jednak za każdym razem stwierdzali że wszystko jest w porządku.
Żona ma toyote avensis 2.0 D4D i tam do 3000 jest cisza. Słychać szum wiatru i opon. Silnik słyszalny tylko przy dodawaniu gazu a w i40 ten hałas jest ciągły od 2000 obrotów. Do 120 km/h można jakoś kombinować jeżdżąc do 1800 obrotów ale na trasie szybkiego ruchu lub autostradzie to totalna męczarnia.  Zauważyłem u siebie że przy 2800 obrotów zaczyna drgać pedał gazu.  Hałas jest podobny do tego jakbym miał wycięty katalizator, nie umiem do końca tego opisać.
Jest to pierwszy serwis z którym muszę się wykłucać i który tak mnie zbywa. Możliwe że naprawa może być kosztowna więc przeciągają do końca gwarancji.
Przebieg mam znikomy bo nie całe 60 tys. km.
Przejechałem sie prawie identycznym i40, tj. z mocniejszym silnikiem i tam takich hałasów nie było.
Może macie jakiś sposób aby serwis podszedł do tego na poważnie lub jakieś sugestie co może być przyczyną takich odgłosów.

Offline rudolf1976

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: [i40 VF] Głuche wibracje w kabinie od 1800obr
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2021, 08:11:48 »
Cześć, u mnie problem został rozwiązany. Pomogła wymiana dwumasy.