Autor Wątek: [i30] KUPNO i30  (Przeczytany 196805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozłowski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Hyundai I30 2020
« Odpowiedź #390 dnia: 08 Listopad 2020, 23:05:50 »
Cześć wszystkim. W najbliższym czasie będę decydować się na zakup samochodu Hyundai I30 Facelifting 2020 z silnikiem wolnossącym 1.5 DPI 110KM. Czy mógłbym prosić o opinie użytkowników odnośnie tej generacji od 2017r? Chciałbym poznać wady i zalety tego samochodu. Samochód jest jedną z tańszych propozycji w segmencie C, szukam prostego samochodu. Na pierwszym miejscu stawiam bezawaryjność. Wyczytałem, że cienko z blachą i lakierem.

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Hyundai I30 2020
« Odpowiedź #391 dnia: 09 Listopad 2020, 06:09:30 »
Witaj.
Dobrze, ze myslisz o zakupie Hyundai. Naprawde fajne autko. Wazne, ze producent daje 5 lat gwarancji.
Nie zastanawiaj sie tylko kupuj.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Hyundai I30 2020
« Odpowiedź #392 dnia: 09 Listopad 2020, 11:02:34 »
Sam mam getza i wiem co oznacza blacha w hyundaiach. Nawet głupie sanki pod silnikiem gniją a tego nie miałem nawet w starszym i taniutkim tico.  Mi się podobało i30 ale raczej już nie kupię hyundaia ze względu na tą wadę. Nowy to wiadomo gwarancja i pomalują jak cos wyjdzie.  Najlepiej od razu zabezpieczyć spód dobrym środkiem i profile wewnętrzne.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2020, 11:07:14 przez robaszek127 »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Hyundai I30 2020
« Odpowiedź #393 dnia: 09 Listopad 2020, 12:22:10 »
Ja mam i30 z 2017 roku i wiem jedno - drugi raz bym go nie kupił.
Z blachą nie mam kłopotów (garaż i mało jeżdżę), ale jestem bardzo zawiedziony skrzynią biegów, trzeszczącą przednią szybą/plastikami przy szybie, hałasującymi kablami gdzieś za schowkiem... jest dużo takich małych pierdół, które utrudniają życie, ASO oczywiście nic z tym nie robi. Jest jeszcze kilka wad lakierniczych, ale to się zdarza u każdego producenta.

Offline Kozłowski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Hyundai I30 2020
« Odpowiedź #394 dnia: 09 Listopad 2020, 13:10:03 »
Ja mam i30 z 2017 roku i wiem jedno - drugi raz bym go nie kupił.
Z blachą nie mam kłopotów (garaż i mało jeżdżę), ale jestem bardzo zawiedziony skrzynią biegów, trzeszczącą przednią szybą/plastikami przy szybie, hałasującymi kablami gdzieś za schowkiem... jest dużo takich małych pierdół, które utrudniają życie, ASO oczywiście nic z tym nie robi. Jest jeszcze kilka wad lakierniczych, ale to się zdarza u każdego producenta.

A co jest nie tak ze skrzynią w silniku 1.4 100KM ? Ja wiem, że każde auto ma wady ale ten model jest najtańszy z segmentu C - ewentualnie mam na oku dużo tańszego Fiata Tipo bądź Kię Ceed z wyprzedaży rocznika z silnikiem 1.4 100KM ale wolałbym Hyundaia i jego 10KM więcej.

Okej są inne auta w podobnych cenach z tego segmentu, ale ja jeżdżę po mieście a nowe auta mają już wtrysk bezpośredni czyli z automatu filtr GPF a przeglądając inne fora zauważyłem że on lubi się wypalać np. co 1500km w eksploatacji miejskiej co skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa a nawet potrzebą przegonienia auta co jest dla mnie śmieszne, żebym specjalnie jeździł założmy po autostradzie i auto przeganiał.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2020, 13:13:44 przez Kozłowski »

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #395 dnia: 11 Listopad 2020, 19:44:02 »
Trochę się podpisuję, pod tymi krytycznymi uwagami od kolegi, ja mam już drugiego I30 GD i mechanicznie, silnik, spalanie itp. to jest wszystko super ale faktycznie są denerwujące pierdoły, które są nie do usunięcia w ASO, mam tak jak kolega pisze, jakieś trzeszczenie kabli w podszybiu ale nie wiem czy kolega tak ma ale u mnie tylko gdy temperatura oscyluje w okolicy 5st C i niżej. Co do skrzyni to nie mam kłopotów, no może wsteczny czasem ciężko wchodzi.

Offline vipster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #396 dnia: 09 Marzec 2021, 10:38:19 »
Cześć,
poszukuję i30 z 2015/2016. Byłem nastawiony na HB, ale plany trochę się zmieniły i dziecko w drodze. Przez to zacząłem się zastanawiać czy na pewno się do niego zapakuję z wózkiem i innymi rzeczami niezbędnymi przy dziecku. Ma ktoś doświadczenia z tym związane. Oczywiście zacząłem przeglądać od raz kombi, ale autem będzie jeździła też żona i może być dla niej za duży - obecnie toczymy się punto II  ;)

Druga sprawa to nastawiony jestem na silnik 1.6 GDI przy kombi wydaje mi się to jedyne rozwiązanie. Jak radzi sobie 1.4 100KM w HB, nie jest za słaby?

Pozdrawiam
Rafał

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #397 dnia: 09 Marzec 2021, 10:56:39 »
Jest za słaby. Taki silnik miałem w fabii i nadawał się do wszystkiego, poza autostradą (brak przyspieszenia, hałas i wysokie spalanie). Jeśli nie korzystasz z takiej drogi, to wolnossący 1.4 ujdzie.

Nie mam dzieci, ale typowy bagażnik w kompakcie jest dla mnie za mały, dlatego mam kombi z bagażnikiem 580l.

Trzeba dobierać pod własne potrzeby. Nie ma rozwiązań absolutnie najlepszych dla każdego. Tylko, że mało kto wie czego mu trzeba, co mu się naprawdę przyda. Na przykład, takie "wolałbym 10KM więcej" to tak naprawdę nic nie znaczy. Bo te więcej zwykle jest w takim zakresie obrotów, z którego prawie nikt nie korzysta, a szczególnie w przypadku silników azjatyckich. Mało kto potrafi ocenić silnik po wykresie i zdecydować czy taka charakterystyka będzie mu pasować. Mnie takie silniki z niskim momentem dostępnym wysoko w ogóle nie podchodzą. O ile nie jest to narzędzie do lokalnego przetaczania się z miejsca na miejsce, jak mikuś żony (i tak realnie lepiej jedzie niż i30 z wolnossącym 1.4).
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2021, 11:02:52 przez weuek »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #398 dnia: 09 Marzec 2021, 11:21:55 »
Z tym niskim momentem dostępnym wysoko  (@4850 obrotów) to chodziło mi o GDI. Te konie papierowe są ospałe, byle diesel 100 KM znacznie bardziej rączy niż ten GDI 135 KM.

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #399 dnia: 09 Marzec 2021, 13:04:44 »
Cześć,
poszukuję i30 z 2015/2016. Byłem nastawiony na HB, ale plany trochę się zmieniły i dziecko w drodze. Przez to zacząłem się zastanawiać czy na pewno się do niego zapakuję z wózkiem i innymi rzeczami niezbędnymi przy dziecku. Ma ktoś doświadczenia z tym związane. Oczywiście zacząłem przeglądać od raz kombi, ale autem będzie jeździła też żona i może być dla niej za duży - obecnie toczymy się punto II  ;)

Druga sprawa to nastawiony jestem na silnik 1.6 GDI przy kombi wydaje mi się to jedyne rozwiązanie. Jak radzi sobie 1.4 100KM w HB, nie jest za słaby?

Pozdrawiam
Rafał


Mam i30 2016r hatchback i spokojnie wózek (xlander) z pierdołami wchodzi do bagażnika. Obecnie ogarniamy dwójkę pociech i bagażnik nie jest problematyczny na krótkie wycieczki czy normalne funkcjonowanie. Na wyjazd wakacyjny dochodzi box dachowy i mieścimy się ze wszystkim.
Przy zakupie też zastanawialiśmy się nad kombi ale stwierdziliśmy ze nie potrzebujemy wozić powietrza przez cały rok.  Przy ewentualnej odsprzedaży auta kombi może być problematyczne (standardowe myślenie że auto było  firmowe lub orane na budowie). Kupiliśmy klasycznego i to była bardzo dobra decyzja.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #400 dnia: 09 Marzec 2021, 17:41:06 »

Przy ewentualnej odsprzedaży auta kombi może być problematyczne (standardowe myślenie że auto było  firmowe lub orane na budowie).
No bez jaj, przecież otwierasz klapę już wiesz jak było używane. I z powodu takiej obawy mieć niewygodę (boks na dachu) kilka lat?

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #401 dnia: 09 Marzec 2021, 21:28:22 »
No bez jaj, przecież otwierasz klapę już wiesz jak było używane. I z powodu takiej obawy mieć niewygodę (boks na dachu) kilka lat?

Box na dachu potrzebuje przez 2 tygodnie w roku. W pozostałym czasie box i belki lądują na półce z garażu.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #402 dnia: 09 Marzec 2021, 21:34:38 »
No i jeszcze montować i składować to trzeba...

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #403 dnia: 09 Marzec 2021, 22:23:20 »
Nie rozumiem obaw przy odsprzedaży kombi. Jak widać stereotypy cały czas królują. Dla porównania przytoczę historie z życia wziętą. Parę lat temu znajomy handlarz ściągnął opla corsę, technicznie auto ok, wymagające jedynie lekkiej opieki blacharza i lakiernika, oraz doczyszczania wnętrze. I tu gwóźdź programu, WSTĘPNE sprzątanie (bez odkurzania) zakończyło się wydobyciem dwóch wiader gruzu, piachu, błota itp. O dziwo ten miejski bolid pracował na budowach. Oczywiście po zabiegach pielęgnacyjnych nie było śladu, który wskazywałby na "budowlaną" przeszłość auta. Jak widać nie tylko kombi może być autem ekipy budowlanej,

A wracając do tematu, to posiadam i30 w kombi z silnikiem 1.4 100KM. Do miasta wystarczający, okazjonalnie dłuższą podróż też ok, ale powyżej 130 km/h robi się głośno, do tego dynamika nie powala, ale redukcja i da się sprawnie wyprzedzać. Ale nigdy nie będzie to demon prędkości i zrywności. Co do ekonomi to mały silnik w dużej budzie (wcześniej 1.2 w fabii kombi) nie będzie palił mało, bo jak ma w miarę żwawo jechać to trzeba go wyżej kręcić i swoje wypić musi, ale może mam za ciężką nogę ;) Jeśli chodzi o pakowność to w moim przypadku  bagażnik 528 litrów przy jednym dziecku spokojnie wystarcza. Można i z trumną na dachu jeździć, ja wolę zapakować wszystko do bagażnika, ale to już rzecz gustu. A gust jak zadek, każdy ma własny.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2021, 22:33:10 przez maniek87 »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #404 dnia: 10 Marzec 2021, 05:49:58 »
Można przyjąć prostą zasadę, że popularne auto z podstawowym silnikiem to zawsze jest męczybuła.