Autor Wątek: [i30] KUPNO i30  (Przeczytany 196806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Czerwiec 2012, 02:18:11 »
Tez mam nową wersję i 30 ( CONFORT ) z silnikiem 1,4 100KM.Przejechałem 560km i komputer pokazuje średnie spalanie 6,2l/100km.Chciałym zapytać uzytkowników tego nowego modelu jak ustawić w menu komputera wskaźnik zmiany biegów,tak jak to jest w modelu ELANTRA ( wyświetlacz pokazuje i wyświetla kiedy zmienić bieg na wyższy ) ma to na celu zmniejszenie zużycia paliwa i ekonomicznej jazdy

paradoks1

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Czerwiec 2012, 22:52:46 »
Odpowiedz znajdziesz w instrukcji obsługi

NEONIO82

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lipiec 2012, 07:50:30 »
Panowie jak włączyć lub wyłączyć poduszkę powietrzną pasażera w nowym i30 ??

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lipiec 2012, 09:48:27 »
Instrukcja obsługi Hyundai i 30 strona 49!

paradoks1

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Lipiec 2012, 16:57:34 »
Wyłącznik widoczny po otwarciu drzwi pasażera

william_dr

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lipiec 2012, 19:37:53 »
Posiada ktoś jakiegoś linka do specyfikacji technicznej nowego silnika diesla 128KM, bo się do niego przymierzam, w wersji Style, Steel Gray kolor.

NEONIO82

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Październik 2012, 19:31:22 »
Jak wam się panowie jeździ nowym i30 ??

Maciej P.

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Październik 2012, 17:38:58 »
Cytat: "NEONIO82"
Jak wam się panowie jeździ nowym i30 ??


Przyłączam się do pytania. Dodatkowo czy były jakieś problemy/awarie – jak ogółem się sprawuje nowy I30?

NEONIO82 może Ty coś napisz?:)

Ps: Ja noszę się z zamiarem zakupu dla mnie informacje cenne w sumie każda.

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Październik 2012, 13:20:30 »
Ja mogę wam napisać co myślę o tym modelu z perspektywy czasu użytkowania przez dwa lata wcześniejszej wersji. Swego czasu jak wyszedł ten model miałem okazję się nim przejechać (powiedzmy w ramach jazdy "testowej".), nie zrobiło to na mnie wielkiego wrażenia bo to nadal i30 :). Myślałem, że będą zmiany na tyle znaczące oprócz wizerunku, które wymuszą na mnie w przyszłości zmianę na ten właśnie model. Nie twierdzę, że nic się nie zmieniło. na pewno wielkim plusem w przypadku silnika benzynowego jest wyciszenie silnika i kabiny kierowcy, nie słychać przy 3kk obrotów głośnej pracy silnika, wynika to też z zamontowania 6 stopniowej skrzyni biegów. Komfort jazdy jak w poprzednim modelu dosyć sztywny, zawieszenie wielowahaczowe, spalanie jeszcze mniejsze niż w poprzednim modelu ale pokazywanie na konsoli spalania w danym momencie jest dosyć nie funkcjonalne, cienki paseczek i brak dokładności.

O środek także się postarali większość elementów to już nie plastiki, także wszystko mięciutkie nie trzeszczy etc. Dla nie wymagających użytkowników auto spełnia oczekiwania przeciętnego kierowcy. Ale powiem jedno, to nadal jest tylko i30  :-P, mimo tego Ja jestem bardzo zadowolony z auta i długo mam nadzieję, że będę.  

Maciej P.

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Październik 2012, 13:39:52 »
shadow A jak wyglądały te dwa lata pod względem awaryjności?

Bardzo mnie ciekawi jak nowy i30 wypada pod względem awarii, czy od czasu ukazania sie można pod tym względem coś powiedzieć?

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Październik 2012, 14:25:30 »
Ja złego słowa nie mogę powiedzieć, do tej pory tylko regularny serwis i tankowanie. Z tego co się orientuje to nie było jeszcze poważniejszych awarii, wszystko też idzie tym, że nigdy nie wiadomo jak się trafi i to tyczy się zarówno nowych aut jak i używanych.

Powiem tak, auto jest już sprawdzone, po lifcie jest to druga generacja, także nie jest to świeże auto o którym się nic nie wie, najgorzej było z początkowymi rocznikami jak weszły na rynek teraz się dużo pozmieniało i wiele usterek jest usuniętych.

Ja jestem zadowolony, czy też będziesz nie wiem :) ale na pewno nie będziesz żałował.

Maciej P.

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Październik 2012, 16:00:52 »
Opcją dla nowego i30 jest Citroen C4 benzyna 1.6 i tu z żoną mamy dylemat. Głosy podzielone.
Diabli wiedzieć czym sie bardziej kierować i na co stawiać. :-?

Dlatego, każda informacja na temat nowego I30 dla mnie cenna (jak i chyba dobra oferta cenowa  :-)  )

Sporo opini wyczytać idzie na forach i stronach o i30 (ale nie tej generacji) o nowym narazie cienko. (w sumie nowe auto ale ..)
Nawet na http://www.autocentrum.pl/oceny/hyundai/i30/ii/ tylko 1 opinia.
Choć w tym przypadku to też wina strony bo nie ma odnośnika do nowej generacji i30 na stronie w opcji opinie kierowców.

paradoks1

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Październik 2012, 11:12:27 »
Opinia jest jedna i chyba moja hi hi hi

Samochodem przejechałem już 5000 km ( benzyna 1,6L) spalanie średnie ok 7,3l . Klima zawsze załączona ( polecam automatyczną ) spadek mocy nie jest zauważalny . Jak na razie zero problemów. Silnik na łańcuszku bez żadnych awaryjnych wynalazków typu turbo -kompresor. Jedyny minus jak dla mnie to wygląd opon oraz ich szum ale pracuję nad tym :)

NEONIO82

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Październik 2012, 20:34:07 »
Witam autko odebrałem na początku czerwca w salonie w warszawie na ul puławskiej jak narazie wszystko działa tak jak powinno :)
Przejechałem około 5000 km Auto przykuwa uwagę mam trochę lepiej doposażone to znaczy Xenon skrętny podgrzewane fotele klimatronic wszystko działa tak jak powinno i naprawdę daje dużo frajdy co do silnika jest bardzo cichy posiadam benzyne 1.6 120 konni i naprawdę daje radę skrzynia 6 działa precyzyjnie układ kierowniczy również bardzo fajna jest opcja flex steer  elementy fajnie spasowane nic nie trzeszczy i nie stuka. Z auta jestem naprawdę zadowolony i narazie nie mam na co narzekać co do rabatów dostałem 3000zł rabatu plus ubezpieczenie gratiś na rok wtedy dopiero co wchodził do salonów więc może tobie uda się utargować więcej l Spalanie w mieście 7,5 l w trasie 5,8 jadąc 120 /130 jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz pozdrawiam Kamil

Maciej P.

  • Gość
[i30] KUPNO i30
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Październik 2012, 20:54:14 »
Cytat: "NEONIO82"
elementy fajnie spasowane nic nie trzeszczy i nie stuka.


A jak karoseria? W salonie widziałem i30 grafitowa ze strasznie spasowaną maską. Prawa strona maski zachodziła całkowicie na "uszczelkę", która jest tuż przy lampie - dochodziła do jej krawędzi natomiast z lewej było ok. Nie oglądałem całego auta tylko akurat przód. To raczej mnie nie zachwyciło  :-/  
A co jak mi podstawią taka do odbioru? masakra

Jak wasze auta wyglądają pod tym kontem? Widziałem też maskę w ix20 (kilka samochodów), że źle spasowana, tylko nie aż tak.