Autor Wątek: Świecąca kontrolka usterki wtrysku paliwa - 16 GDi + LPG  (Przeczytany 955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KaZmc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Świecąca kontrolka usterki wtrysku paliwa - 16 GDi + LPG
« dnia: 21 Marzec 2020, 09:29:29 »
Witam jestem nowym użytkownikiem IX35 silnik 1,6 GDi 135 KM, rok 2015. Ma on założony gaz w 2018r. firmy KME. Po zakupieniu samochodu przejechałem na nim ok. 400 km było wszystko w porządku. po zatankowaniu nowego gazu zapaliła się kontrolka usterki wtrysku paliwa. Po wizycie u mechanika kontrola została wykasowana, komputer wskazał "błąd P2191 zbyt uboga mieszanka pod obciążeniem". W opinii mechanika błąd pochodzi od jakości benzyny. Mam pytanie czy ktoś miał już taka usterkę, czy można tak jeździć, czy nie wpływa to na podpalanie zaworów?

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Świecąca kontrolka usterki wtrysku paliwa - 16 GDi + LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2020, 18:27:10 »
Blad wtrysku pojaqia sie najczesciej jak jedziesz z duza predkoscia a w butli konczy sie lpg. Komputer zarejestruje blad wtrysku bo np. przy predkoaci autostradowej przelaczenie na PB95 trwa zbyt dlugo.
Co do drugiego bledu doswiadczenie podpowiada mi zeby zaczac od wymiany filtrow fazy cieklej i lotnej a nastepnie poddac instalke regulacji u dobrego "gaziarza". Sam jezdzilem na instalacji BRC i w zasadzie wymiana filtrow co 10/15tys.km w zupelnosci wystarczala.

Offline KaZmc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Świecąca kontrolka usterki wtrysku paliwa - 16 GDi + LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2020, 13:23:45 »
Dzięki za pomoc.