Autor Wątek: [Terracan] zaślepienie EGR  (Przeczytany 9752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

boob

  • Gość
[Terracan] zaślepienie EGR
« dnia: 09 Czerwiec 2012, 00:11:50 »
dziś postanowiłem zaślepić zawór EGR .
ale opiszę lepiej temat .

Na wolnych obrotach trochę telepało .
W grudniu 2011 autko było na komputerze w ASO Hyundai w Radomiu gdzie nie pokazało żadnych błędów.Pojechałem więc do innego mechanika gdzie sprawdził mi wtryskiwacze na tzw "przelewy" .Okazało się , że tylko jeden wtryskiwacz działał poprawnie .Z uwagi na oszczędności zregenerowałem wtryskiwacze . Silnik równo pracował , test na "przelewy" wypadł bardzo dobrze .Jednak w trakcie jazdy , przy dodaniu raptownie gazu - dymił .Doczytałem , że winowajcą może być zawór EGR .
Nowy trochę kosztuje a że paliwo mamy kiepskiej jakości i po pewnym czasie znów się mocno zabrudzi .Postanowiłem go zaślepić .Zajęło mi to około 2 godzin .
W następnym poście napiszę czy dało to pożądany efekt . Czyli zmniejszone kopcenie i mniejsze zużycie paliwa . Może to potrwać jednak kilka dni gdyż muszę zatankować i trochę kilometrów przejechać .

boob

  • Gość
[Terracan] zaślepienie EGR
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2012, 10:33:56 »
na orlenie zatankowali mi do pełna czyli 80 litrów - mimo , iż bak ma tylko 75 litrów . nie wiem gdzie się reszta zmieściła zwłaszcza , że w zbiorniku zostało jeszcze około 1-0,5 litra .
Pomijając to , to przejechałem na tym 825 km jadąc z prędkością max 90-100km około 2000 obrotów .
W tym po mieście wiadomo , że dochodzi do 3000 obrotów .
Jeśli faktycznie miałem do spalenia 80 litrów na 825 km w jeździe mieszanej , to spalił mi 9,7 litra na 100km.