Autor Wątek: Przycisk, guzik ogrzewania tylnej szyby oraz przewmgielnych  (Przeczytany 1570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mayhem

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Witam,

Przejdę do sedna - przycisk ogrzewania tylnej szyby nie zawsze się wciskał - raz zaskoczył, raz nie. Dodatkowo żarówka podświetlająca przepaliła się.

W związku z tym rozebrałem panel środkowy zgodnie z opisem:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6901

Podczas zdejmowania panelu, gdy prawie był wyjęty zauważyłem, że nagle nie mogę także wcisnąć guzika obok - tylnych świateł przeciwmgielnych (wcześniej działał bez problemu). Przestał działać, podczas demontażu panelu, zanim go rozebrałem. Przycisk, który wcześniej raz działał, raz nie - także zupełnie przestał działać.

Wyjąłem przyciski i rozebrałem je. Porównałem z działającym guzikiem przeciwmgielnych przednich - okazało się, że te, które się nie wciskają nie mają białego elementu z drucikiem. Jednak podczas rozbierania guzika jestem pewny, że nie zgubiłem nic, a wcześniej jeden guzik działał, drugi różnie. Teraz w ogóle nie wciskają się oba, podczas wciskania także nie zapala się żarówka informująca o włączeniu guzika  :-/

Pytania:
1) Czy ten biały element ma być w tych przyciskach?
    --> Jestem praktycznie pewny, że go nie zgubiłem (zwłaszcza z dwóch guzków), a wcześniej jeden działał a drugi raz tak, raz nie..
2) Jeśli tak, to idzie gdzieś to dostać? Bo same guziki mam sprawne, a nowe drogo kosztują
3)  Ewentualnie - czy ma ktoś pomysł na jakąś "protezę" - co robić by działało?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady  :->

Cytuj
kosmos2011
może będziesz w stanie pomóc - patrzyłem na włączniki i czy włącznik z santa fe II może być dawcą "białego elementu" - zakładając, że mi go brakuje?

----------------------------EDIT:
Po złożeniu "do kupy" okazało się, że włącznik przeciwmgielnych działa. Z tą różnicą, że nie ma "skoku" guzika, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi. Czy wynika to z braku białego elementu? Jednak włącznik grzania szyby nie działa już w ogóle :-( jakiś bezpiecznik, przekaźnik? Sam włącznik? Ktoś wie co sprawdzić?

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Przycisk, guzik ogrzewania tylnej szyby oraz przewmgielnych nie wciska się
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2020, 20:27:17 »
Przycisk od świateł przeciwmgielnych nie posiada blokady- tylko daje sygnał do przekaźnika,komputera czy co tam włącza światła, natomiast od podgrzewanej szyby posiada- to właśnie ten biały element. Przyciski po złożeniu ale nie zamontowane do panelu też nie działają? Spróbuj podłączyć  na krótko, bez panelu, tylko wepnij w kostkę i sprawdź. Może przy montażu coś za mocno albo niedokładnie przykręciłeś i blokuje przyciski?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Przycisk, guzik ogrzewania tylnej szyby oraz przewmgielnych nie wciska się
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2020, 21:07:56 »
Kolego,widzę,że grzebanie to twoja pasja, tak? Cały ten komplet przycisków można kupić za 20 zł. Więc po co z nimi walczyć?

Offline mayhem

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Przycisk, guzik ogrzewania tylnej szyby oraz przewmgielnych nie wciska się
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2020, 19:37:41 »
Dziękuję za odpowiedzi :-)

Sytuacja obecna:
1) Przycinki się "uleżały" po zmontowaniu - działają oba - po paru próbach włączenia zaczęły nagle działać - wydaje mi się, że problem mógł być z blaszką, która odpowiada za styk. Białego elementu w obu przyciskach wciąż brak. Świtała przeciwmgielne włączają się, a przycisk szyby po wciśnięciu włącza żaróweczkę w guziku (jednak fizycznie nie sprawdziłem, że szyba jest ciepła)

2) Oba jednak nie podświetlają się po włączeniu świateł - zapewne żarówki do wymiany (wcześniej nie świecił się jeden, po rozebraniu i zmontowania nie świecą już oba)

3) Wydaje mi się, że biały element odpowiada za to, że przycisk, po włączeniu, zostaje wciśnięty (czyli mniej wystaje), jednak nie wpływa to na to, czy przycisk włącza światła lub grzanie szyby.

Co do waszych odpowiedzi:

Cytuj
Przycisk od świateł przeciwmgielnych nie posiada blokady- tylko daje sygnał do przekaźnika,komputera czy co tam włącza światła, natomiast od podgrzewanej szyby posiada- to właśnie ten biały element.
- trochę się to kłóci z punktem 1 sytuacji obecnej - czy jesteś tego pewny? Ze swojej strony jeszcze fizycznie sprawdzę, czy szyba nagrzewa się po włączeniu.

Cytuj
Spróbuj podłączyć na krótko, bez panelu, tylko wepnij w kostkę i sprawdź.
- to jest super rada! Nie wpadłem na to sam  :oops:

Cytuj
Kolego,widzę,że grzebanie to twoja pasja, tak? Cały ten komplet przycisków można kupić za 20 zł. Więc po co z nimi walczyć?
Sprawdziłem w Fox Rzeszów oraz w ASO - cena jednego przycisku to 117 zł (Fox jeszcze dodatkowo 20zł za przesyłkę) a na szrotach niestety nie mają części do Santa Fe SM - chyba w mojej okolicy jestem jedyny któremu się takie auto psuje :-P Proszę o namiary -  z przeogromną chęcią skorzystam i zakończę tą nierówną walkę  :->

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Przycisk, guzik ogrzewania tylnej szyby oraz przewmgielnych nie wciska się
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2020, 11:40:45 »
No jeśli Ty do starego Santka w pierwszej kolejności szukasz rzadkich części w Fox-e i ASO to pogratulować ułańskiej fantazji :mrgreen:
Szukaj tam gdzie trzeba, nie mogę tu przecież wymienić nazwy tego powszechnie znanego portalu aukcyjnego :lol: Widziałem kilka dni temu za 20zł. Ale linka już nie oczekuj,przecież nie będę siedział i wyszukiwał za Ciebie,poza tym nie mam tego zapisanego,po prostu widziałem przez przypadek. Pamiętam tylko,że był cały zestaw 4 przycisków razem z tą plastkową ramką. Była to wersja od anglika, ale w tym wypadku przecież to bez różnicy.
EDIT: Znalazłem.Wysłałem Ci linka na priv.

Offline mayhem

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: Przycisk, guzik ogrzewania tylnej szyby oraz przewmgielnych
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2020, 09:20:15 »
  Przepraszam, ostatnio miałem duże zawirowania :-(

Dziękuję wam serdecznie za udzieloną pomoc!
vanhelsing dziękuję za linka - ja szukałem guzik, przycisk, itp - nie wpadłem na pomysł by wpisać przełączniki  :o

W każdym razie wszystko poszło ok - LED'y dostarczył mi Pan, który mi wcześniej załatwiał LED'y do klimatyzacji. Koszt 20zł i teraz wszystko mam na zielono i ładnie :) guziki doszedłem dlaczego nie działały - np by włączyć grzanie szyby musi być włączony silnik  ::)

Jeszcze raz bardzo wam dziękuję za pomoc i porady!
Super  8)