Autor Wątek: [ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisuj  (Przeczytany 22489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obiboc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Październik 2019, 06:03:25 »
Zakupiony-04.2015-przebieg 51000.
Na dzień dzisiejszy tj. 27.10.2019. auto uziemione.
Przez pewien czas małżonka skarżyła się na popiskiwanie hamulców podczas jazdy które raz występowało raz nie.. odbyłem parę jazd próbnych dwa razy ściągałem koła i czyściłem prowadnice zacisków, sprawdzałem linki ręcznego.
Wczoraj podczas jazdy przy lekkim hamowaniu na drodze szybkiego ruchu, zacisk prawy tył jak złapał tak już nie odpuścił. Efekty- KUPA DYMU Z KOŁA, Tarcze tylne do wymiany... :evil:

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Październik 2019, 11:39:02 »
W moim modeli 2011, była akcja serwisowa, na wymianę tylnych zacisków. Nie wiem jak z twoim rocznikiem. Spowodowana była możliwością zablokowania hamulców.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Październik 2019, 22:04:01 »
Ja mam rocznik 2010 i w 2012 wymiana zacisków  tył też się zablokowały .

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Październik 2019, 14:49:51 »
Cytat: "Mans"
Cytat: "TomPL"

No właśnie - IX20 niby następca Matrixa a teraz to już tylko Tucsony mamy sobie kupować?!
Mój Matrix mi się sypie (właśnie sprężarka w klimie poszła) i zastanawiałem się czy nie zakupić IX20 ale czytając ten wątek to można się rozmyślić...

@TomPL a co takiego wyczytałeś w tym wątku, że się tak zraziłeś do Ix20 :-o
Jest to jeden z najmniej usterkowych modeli Hyundai w tym segmencie dostępnych jeszcze na rynku polskim ;-)
Jakieś tam wady oczywiście posiada ale przy innych markach
 to są naprawdę drobiazgi 8-)
Uwierz mi Kolego na słowo przy modelu Matrix, Ix20  to inna planeta :-)
Jak to mówią nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować ;-)
Będziesz Pan zadowolony :-)

Zaliczyłem jazdę próbną aktualnym modelem IX20. Może to i jest na tej samej płycie podłogowej, może ma lepsze zawieszenie ale... to jednak co innego niż Matrix ;) Inny (niższy) widok zza kierownicy, mniejszy prześwit i tak w ogóle... jakoś mniej solidnie wygląda. Oj nie wiem, co by tu nabyć po Matrixie...

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Listopad 2019, 18:02:07 »
Cytat: "TomPL"
Inny (niższy) widok zza kierownicy, mniejszy prześwit i tak w ogóle... jakoś mniej solidnie wygląda. Oj nie wiem, co by tu nabyć po Matrixie...


Oj nie bardzo wiem o co Ci chodzi  :roll: Szukasz nowego auta podobnego do Matix gdy już zakończona jest produkcja ix20 i praktycznie segment K umarł? Chyba nie znajdziesz, musisz się zresetować wybrać coś co Ci najbardziej będzie odpowiadać.

Nie wiem jak wysoko siedzi się w Matrix ale w ix siedzi się dość wysoko. Ale jak chciałbym siedzieć wyżej to szukał bym aut typu Berlingo-Doblo-Caddy  :-D

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 76
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Listopad 2019, 17:09:04 »
W IX20 siedzi się za wysoko. Ja by dobrze się czuć obniżyłem siedzenie na maksa. Poza tym Matrix w porównaniu z IX20, to pokraczne brzydactwo. Segment znika i jak się nie zdecydujesz, to niedługo nie będziesz miał co wybierać. Chyba że z drugiej ręki. Masz jeszcze Fiat 500L i Mini Countryman. I to chyba wszystko. Pozostają tylko Crossovery.

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Listopad 2019, 18:18:21 »
Jest jeszcze honda jazz która cenowo jest pomiędzy nimi. W środku też dużo miejsca, można siedzieć niżej przy tej samej pojemności, prod.100% japończyk (na zakup nowego od 4-6 miesięcy czekania). Żaden crossover nie miał tyle miejsca co ix20 i jazz jak w 2018 dokonywałem przymiarek przy 196cm wzrostu.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 76
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Listopad 2019, 20:40:56 »
Z Jazzem jest problem z dostępnością silnika 1.5.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Kwiecień 2020, 14:25:53 »
Witam wszystkich
I stało się pożegnanie z IX20 nastąpiło auto poszło w dobre ręce a ja teraz cieszę się z nowej Kijanki . :-)