Autor Wątek: [i20 PB] Dziwny dźwięk, wycie  (Przeczytany 1687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ahundek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Dziwny dźwięk, wycie
« dnia: 11 Marzec 2020, 21:12:30 »
Witam
Mój i20 czasem, przy ruszaniu do tyłu ze skręconymi kołami wydaje z przodu odgłos jakby "wycia". Kiedyś w innym aucie jak czułem słyszałem szarpanie, drgawki, wiadomo - przegub homokinetyczny, wymieniłem, przeszło. A tu jakby jęk, wycie. Może ktoś się zetknął z podobnym objawem?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 14:03:04 przez Brt »

Offline bieniek79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Dziwny dźwięk, wycie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec 2020, 16:01:17 »
Wycie na skręconych kołach to pewnie wspomaganie kierownicy. W nowszych hyundaiach jest chyba elektryczne, ale może w starszych jest pompa ze zbiorniczkiem na płyn (sprawdź poziom płynu).

Offline Ahundek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Dziwny dźwięk, wycie
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2020, 21:53:24 »
Dzięki, ale mam elektryczne. Dziwny odgłos, żadne terkotanie a jakby jęk. Teraz pomyślałem że  może poluzowało się nadkole i trze opona? Przyjrzę się jutro.

Offline Ahundek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Dziwny dźwięk, wycie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2020, 12:30:39 »
Nadkole Ok ale chyba mam odpowiedź. To takie krótkie jakby jęknięcie skojarzyłem ze skręcaniem ale to chyba przypadek. Wystąpiło gdy skręciłem na max, depnąłem mocno na hamulec, odpuściłem i wycofałem. Myślę że to "jęknięcie" nie było od skrętu a od mocnego depnięcia. Każdy klocek ma prowadnice na sprężynach, wymieniałem je kilka m-cy temu, jedna była zapieczona. Rozruszałem, wyjąłem, wyczyściłem, przesmarowałem ale tylko ją.