Autor Wątek: Czas naprawy na gwarancji  (Przeczytany 1096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Czas naprawy na gwarancji
« dnia: 25 Maj 2020, 16:37:49 »
Witam. Potrzebuję informacji i porady. Hyundai i30 z lipca 2018 roku, oddany na gwarancji do serwisu dnia 20 kwietnia. Problem był taki, że jak samochod się zagrzał to na wolnych obrotach stukalo coś w silniku. Po rozebraniu silnika okazało się że jest jakaś wada i jest luz gdzieś, blok silnika, tłok itp. Dość poważna sprawa i powiedziano mi że jest do wymiany praktycznie wszystko, tzn. zostaje tylko głowica i osprzęt silnika. I teraz pytanie kluczowe. Ile taka naprawa może potrwać biorąc pod uwagę sytuację z covid19. Do dnia dzisiejszego nic nie jest zrobione, mam tylko informacje, że papierowo jest zgoda centrali i do dzisiaj czekają na jakieś części. Przypominam auto zostawiłem 20 kwietnia. Maila do Hyundaia napisałem 2 tygodnie temu i do dzisiaj nic. Dzwoniłem z pytaniem co z odpowiedzią to potwierdzili że mail doszedł i został przekazany do właściwego działu. To jest normalne, że to tak długo trwa? Zaczynam mieć poważne obawy. Co mogę jeszcze zrobić? Gdzie dzwonić?

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2020, 19:56:27 »
Możesz napisać do Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland .
 Tu masz e-mail-  kontakt@hyundai.pl
Powodzenia  :)
Napisałem wyżej że maila wysyłałem na ten adres a nawet dzwoniłem i nic. Przekazali do właściwego działu i cisza.

Offline max66

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2020, 22:47:30 »
Maila do Hyundaia napisałem 2 tygodnie temu i do dzisiaj nic.

Nie było napisane że napisałeś do Centrum i na ten adres tylko że do Hyundai a wiesz ile jest serwisów w Polsce ??
Ok .usuwam swój post .

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj 2020, 07:39:32 »

Nie było napisane że napisałeś do Centrum i na ten adres tylko że do Hyundai a wiesz ile jest serwisów w Polsce ??
Ok .usuwam swój post .
OK luz, nie dopisałem, że Centrala i faktycznie mogło zmylić. Proszę o porady co z tym fantem robić, czy czekać dalej cierpliwie?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2020, 10:44:59 »
Czas naprawy to 60 dni. Nie wiem czy covid19 cos tu zmienia. Dopiero po uplywie tychze 60 dni mozesz cos dzialac.

P.S. Brt czy w edycji posta nie ma polskich znakow ?
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2020, 10:52:40 przez ELETomek »

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj 2020, 13:02:12 »
Czas naprawy to 60 dni. Nie wiem czy covid19 cos tu zmienia. Dopiero po uplywie tychze 60 dni mozesz cos dzialac.
Dzięki kolego, to znaczy, że jeszcze trochę mogę poczekać. Byłem wczoraj w serwisie wziąć samochód zastępczy i z rozmowy wynika, że faktycznie jest problem z częściami. Chodzi konkretnie o tłoki, nie wiem gdzie to jest produkowane ale chyba w Korei i ten przestój ma związek w covid-19.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj 2020, 14:26:04 »
A możesz powiedzieć jak w sytuacji tak długiej naprawy wygląda kwestia samochodu zastępczego? Dostałeś za darmo od dealera/ASO czy może jakieś dodatkowe ubezpieczenie?

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Czas naprawy na gwarancji
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj 2020, 15:08:17 »
Samochodu zastępczego na początku nie chciałem gdyż obydwoje z żoną pracujemy zdalnie w tym czasie, więc nawet nie pytałem. Od wczoraj niestety muszę już mieć auto więc kilka dni wcześniej to zgłosiłem. Dostałem normalnie z wypożyczalni (HERTZ) od ASO bezpłatnie. Podpisaliśmy tylko protokół i oświadczenie. Mam jeździć do czasu kiedy nie dostanę swojego. Salon chyba widział, że to trwa wyjątkowo długo i poszedł mi na rękę.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2020, 15:10:01 przez farciarzgilmore »