Autor Wątek: Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół  (Przeczytany 16729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qbadm

  • Gość
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2018, 13:10:46 »
Cytat: "kosmos2011"
Cytat: "AndrzejK"
po co wymieniać czujniki w kołach zimowych


Co z ubezpieczeniem?


Idąc tą drogą to i do brudnych szyb by się ubezpieczyciel czepiał ;)

qbadm

  • Gość
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Styczeń 2018, 10:51:51 »
Cytat: "kosmos2011"
Cytat: "AndrzejK"
po co wymieniać czujniki w kołach zimowych


Co z ubezpieczeniem?


A co z czujnikami, które pokazują ciśnienie mocno orientacyjnie? U mnie na dwóch kołach 2,2bar a na pozostałych dwóch 2,1 i to tylko kiedy napompuję na Orlenie, gdziekolwiek indziej 2,2 na pistolecie to 2,4-2,5 na odczycie z czujników, przy czym zaznaczam, czujniki z prawej strony auta zaniżają 0,1bar...

Ja bym to tego wagi nie przykładał a już na pewno nie przyłoży ubezpieczyciel...

Offline pagin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Styczeń 2018, 19:53:38 »
Witam,

Pozwole sobie ponowic wczesniejsze moje pytanie:
- w kolach mam czujniki o nr 52933-F2000 Continental. Chcialbym kupic czujnik do drugiego kompletu kol. Zastanawim sie czy komputer bez problemu przyjmie czujniki od modelu i30GD, czyli czujniki o nr 52933-3N100 Continental. Jak to sprawdzic majac taki czujnik w reku?

Inne pytanie mam nastepujace. Jezeli pozostane przy jednym komplecie z czujnikami i drugim bez czujnikow, to w jakim komplecie, wg Was, umiescic te czujniki: w letnim czy zimowym. Chodzi mi o wzgledy praktyczne.

Pozdrowienia

qbadm

  • Gość
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń 2018, 12:21:26 »
Kup czujniki w ASO i bedziesz miał 100% pewności, że zadziała :) Miałem ten sam problem: brać od Kia Cee'd czujniki z '15 roku czy nie brać? Ostatecznie kupiłem opony zimowe, wrzuciłem na alu od letnich i mam prawie rok na skompletowanie zestawu na stalówkach z czujnikami :) Koszty spore ale rozłożą się na kilka lat :)

Offline pagin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Styczeń 2018, 12:51:33 »
No tak, nowe, oryginalne czesci prawie zawsze sa dobrym rozwiazaniem ... tylko te ceny :-)
Na razie zmierzam w kierunku przelozenia czujnikow do kompletu opon letnich na alu.
Zas komplet zimowy na felgach stalowych bedzie bez czujnikow.

qbadm

  • Gość
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Styczeń 2018, 14:44:58 »
To prawda ale weź pod uwagę, że te ceny ASO i tak są przystępne w stosunku do innych marek :) Ja użytkuję auto w leasingu, więc mam akcesoria właściwie po cenach netto - zakupiłem ostatnio chlapacze przód/tył za mniej niż 100PLN/komplet :) Do golfa płaciłem prawie 400PLN :/

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Maj 2018, 19:10:21 »
Do tych TPMS trzeba mieć jakieś specjalne alufelgi? Szukam jakiś fajnych 16-tek pod nowe opony co mi zostały po starym aucie a z tego typu czujnikami nie miałem wcześniej styczności.

qbadm

  • Gość
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2018, 21:54:37 »
Dzwoń do ASO i pytaj :) Moje felgi mają spłaszczenie w miejscu gdzie nakrętka trzyma czujnik ale nic mi nie wiadomo, żeby do stalowych felg były inne czujniki...

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maj 2018, 08:13:13 »
Cytat: "asche"
Szukam jakiś fajnych
jakichś  :roll:

Cytat: "qbadm"
Dzwoń do ASO i pytaj
ja dzwoniłem i pytałem - alufelgi muszą być przystosowane do czujników - przy otworze na wentyl mają specjalny kształt, żeby czujnik mógł tam wejść. Poza tym, prędzej niż ASO takich informacji udzieli Ci obsługa sklepu z felgami. Ja kupowałem z felgi.pl i byłem mega zadowolony z obsługi (dzwoniłem do nich i gadałem z gościem chyba z 20 minut na temat felg, które chciałem kupić, wymiarów, ET, homologacji...)
Oczywiście musisz pamiętać o odpowiednich parametrach - wszystko jest opisane w tym temacie na forum: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11031

qbadm

  • Gość
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maj 2018, 09:02:49 »
Cytat: "tomilipin"
Cytat: "asche"
Szukam jakiś fajnych
jakichś  :roll:


Jeśli już bawisz się w grammar nazi to warto wyjaśnić koledze dlaczego go poprawiasz :)

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/jakis-i-jakichs;9023.html

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Maj 2018, 10:07:36 »
Się znaleźli gramatyczni naziści ... :)
W każdym bądź razie zamówiłem ATS Streetrallye (antracyt):





Wg. karty producenta są dedykowane też do i30 PDE.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Maj 2018, 10:37:45 »
Cytat: "asche"
W każdym bądź razie
O ironio...
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/w-kazdym-badz-razie;624.html

A felgi bardzo ładne, fajnie komponują się z kolorem auta.

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Maj 2018, 11:47:15 »
Koła założone, czujniki się zaadaptowały po paru przejechanych kilometrach, bez żadnego niepotrzebnego czekania o którym tu pisano.

Offline mati1411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Styczeń 2020, 12:44:13 »
Ja kupiłem do swojego kombi koła używane kompletne od fastbacka i z czujnikami zero problemów. Zdjęcia dla ciekawych jak się prezentuje.










Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Kwiecień 2020, 21:10:27 »
Cytat: "qbadm"
Cytat: "kosmos2011"
Cytat: "AndrzejK"
po co wymieniać czujniki w kołach zimowych


Co z ubezpieczeniem?


Idąc tą drogą to i do brudnych szyb by się ubezpieczyciel czepiał ;)

Witam,
Niestety - ale kosmos2011 ma rację zwracając uwagę na ubezpieczenie - aktualnie wielu ubezpieczycieli w przypadku kolizji broni się od wypłaty odszkodowania. Jeśli samochód z mrugającymi kontrolkami ciśnienia kół uczestniczy w kolizji (nawet niezawinionej) a później przechodzi jeszcze dodatkowy przegląd u ubezpieczyciela sprawcy, wówczas kontroler może stwierdzić że poruszałeś się samochodem niezdolnym do ruchu bo np.  małe ciśnienie w kołach było skutkiem nie wyhamowania przed kolizją. Nie wypłaci ci kasy z OC sprawcy i będziesz się cały rok przepychał się w sądzie w celu odzyskania odszkodowania.