Autor Wątek: Reflektory z doświetlaniem zakrętów  (Przeczytany 6481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Luty 2020, 16:39:01 »
Wysłałem PW.

Offline kisiu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Luty 2020, 20:06:32 »
GsiTurbo, Wysłałem ci na maila schematy.

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty 2020, 20:42:35 »
Chyba w kosmos poszły schematy - niczego nie otrzymałem  :?:

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Luty 2020, 21:41:05 »
Doszły schematy.  Słuchaj, obejrzałem dokładnie i nie ma żadnej informacji na temat AFLS.  Nigdzie w schematach nie ma - może do innej wersji wyposażenia są te schematy?  Do lamp przednich idzie 6-pinowa kostka.  Jednego przewodu - pozycja 4 - nie ma opisu w schemacie.  Popatrz schemat 26_SD921, strona 2ga.  Jest tam pokazana 6 pinowa wtyczka.  Czy na poz 4 masz przewód?  Czy możesz multimetrem sprawdzić czy jest podłączony do tej drugiej żarówki H7?  Czy doświetlenie powinno działać po włączeniu kierunkowskazu czy po skręceniu kierownicy od dany kąt w lewo/prawo? (nie znam i30).  Na ten moment więcej nie potrafię pomóc.

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Luty 2020, 21:47:20 »
Doświetlenie  zakrętów działa tylko przy skręcie kierownicy prawo lub w lewo nawet na postoju.

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Luty 2020, 21:57:43 »
Czyli system bierze pozycję kierownicy z modułu sterowania EPS - dobrze wiedzieć.

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Luty 2020, 22:20:39 »
Tak jak napisałem poprzednio doświetlenie zakrętów wiadomo że działa podczas jazdy na łukach i zakrętach,nawet na postoju kręcąc kierownicą to wprawo,to w lewo.Ale przy włączonych światłach drogowych.Doświetlenie zakrętów zainstalowane jest od wersji Confort.Tak miałem w i30 w 2013r.Doświetlenie zakrętów to super sprawa,szkoda że tak mało samochodów ma taką dodatkową funkcję.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Luty 2020, 22:43:16 »
Całkiem sporo ma, najczęściej światłami p-mgłowymi (nawet bravo z 2007 r.). Najczęściej widzę na rondach, za dnia. Taki absurd, jeden z wielu.

Offline MarcinO86PL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Maj 2020, 15:42:37 »
Czy można sprawdzić po VIN czy w moim aucie była taka możliwość? Jak idę na mojej ulicy to 3 i30 mają doświetlanie zakrętów i zazdroszczę... ;)

Offline Kocyk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Czerwiec 2020, 21:08:43 »
Wydaje się że i30 nigdy nie miało świateł  ksenonowych,tylko halogenowe.Doświetlenie zakrętów działa przy skręcie kierownicą to w prawo to w lewo.Być może trzeba  sprawdzić  wiązkę przewodów czy ma odpowiednią do tego instalację.
Ja mam ori ksenony z doświetleniem (skrętne soczewki)

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Marzec 2021, 05:25:55 »
Witam, mam problem z tym ALFS dotyczącym doświetlania zakretów a mianowicie gdy podłączam interfejs mogę sterować lampami góra, dół , lewo prawo natomiast gdy już jadę ok 10-15 km/h i skręcam w lewo załącza się statyczne doświetlanie zakretów a gdy skręcam w prawo to już nie działa .
Znalazłem błąd B2204/aktywny.     błąd komunikacji LIN dla prawego SSA ( inteligentny siłownik osłony)
Czy oprócz czujnika kąta skrętu który jest pod kierownicą są jeszcze jakieś czujniki ? Proszę o pomoc może jakieś schematy elektryczne.

Offline Tadies

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Maj 2021, 17:53:44 »
Witam,
Ja mam problem odwrotny.... Roztrzaskałem lewy reflektor z funkcją doświetlania zakrętów. Szukam już od kilku dni nowego i podajac VIN auta mówią mi, że z tym numerem to wychodziły tylko ze zwykłymi reflektorami. Może macie namiary na jakiś sklep, który ogarnie taki temat ??

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Wrzesień 2021, 18:09:52 »
Czy ma ktoś może schemat afls????

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Reflektory z doświetlaniem zakrętów
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Wrzesień 2021, 15:56:24 »
Witam,  czy ktoś wie jaka jest numeracja w kostce/wtyczce do reflektorów przednich w Hyundai i40