Autor Wątek: chrobotanie przy ruszaniu  (Przeczytany 7855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
chrobotanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad 2019, 05:41:04 »
Witam
Też coś podobnego miałem- takie chrobotanie,  ale ostatnio rozlecialo mi się sprzęgło, szczęśliwie koło domu. Auto poprostu stanęlo podczas jazdy. Wymieniłem sprzęgło i już tego nie ma:)))))). Teraz autko jeździ po prostu jak nowe. Trochę mnie to wkurzyło bo autko znów trafiło do mechanika po dwóch tygodniach od ustawiania zaworów.  Tarcza po prostu się rozleciala. Część ktora osadzona jest na wałku sprzęgłowym byla całkowicie oderwana od reszty, łożysko nie istniało. Mechanik mówił że jak demontował sprzęgło to wogóle nie było dokręcone, odkręcił je rękami więc może to powodowało takie chrobotanie. Sprzęgło oryginalne od nowości, dożyło 140 tyś km.
Tak więc w jednym miesiącu wyłożyłem ponad 3 tys na autko - na regulację zaworów i sprzęgło. Ale warto było autko jeździ jak nowe:)

Offline Pablo85

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: chrobotanie przy ruszaniu
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Czerwiec 2020, 15:17:24 »
Witam.
W moim Ixie, wydaje mi się, że też terkocze w skrzyni do około 1600 obrotów. Słychać najbardziej na 1i 2 biegu i czuć na lewarku drżenie. Nie ma problemów z przełączaniem biegów, ani z wysprzeglaniem. Zna ktoś mechanika na podkarpaciu, który potrafiłby określić na 100%, czy to skrzynia do regeneracji, czy coś innego? Może jest ktoś na forum z Podkarpacia, kto miał ten problem i będzie w stanie mi powiedzieć, czy to faktycznie skrzynia? Do tej pory wizyty u mechaników to była tylko strata czasu.
Dodam, że przebieg 165tys.