Autor Wątek: Brak zegara na wyświetlaczu.  (Przeczytany 3770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Brak zegara na wyświetlaczu.
« dnia: 15 Styczeń 2020, 17:05:31 »
Zniknął mi zegar z wyświetlacza. Nie można go też ustawić. Dodatkowo zwariowała nawigacja. Pokazuje lokalizację błędnie o jakieś 70 km. Robiłem na nowo aktualizację, ale nic to nie dało.

Offline mati1411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2020, 12:27:30 »
Auto najprawdopodobniej godzine bierze z GPS dlatego jej nie pokazuje razem z "sfixowaniem" nawigacji. Polecam odpiąć akumulator na chwilę i zobaczyć czy wystartuje albo poszukać jakiejś opcji na reset ustawień.

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2020, 14:43:34 »
Odłączenie akumulatora nic nie daje. W ustawieniach zegara podświetla mi tylko "przyciski" od zmiany formatu godziny 12 lub 24 h. Ustawienia automatycznego i manualnego ustawienia godziny nie działa.

Offline mpodppp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2020, 10:59:06 »
Witam,
Czy udało ci się rozwiązać problem z zegarem?
Mam ten sam problem. Próby wyciągania karty z navi i ponowne wkładanie nic nie dają, akumulator też i inne sposoby znalezione na internecie.
Zostaje tylko serwis?

Offline petr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2020, 08:10:40 »
A radio Ci działa normalnie ? W antenę radiową wbudowana jest antena gps i gnijje to jeśli nie jest po swojemu zabezpieczone. Właśnie wymieniałem niedawno antenę. Po rozebraniu okazało się, że ścieżki są utlenione a elementy skorodowane. Kupiłem używaną antenę, ale jak nówka. Rozebrałem, zabezpieczyłem elektronikę lakierem i jest spokój.

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2020, 12:34:56 »
Radio odkąd kupiłem zawsze kiepsko chodziło, może dlatego bo końcówka jest nie oryginalna, jest bardzo krótka. Ale radia nie słucham więc to nie problem.
Ostatnio jeżdżę drugim samochodem, ale jutro postaram się dobrać do anteny GPS i zobaczyć co tam się dzieje.
Z zegarem też miałeś problemy przy uszkodzonej antenie?

Offline petr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2020, 12:42:49 »
Z zegarem i z nawigacją nie było problemów. U mnie zgniła elektronika od anteny radiowej i to było powodem grzebania w antenie. Moduł GPS był trochę zasyfiały ale jeszcze działał - nie pogniły ścieżki.
To wszystko jest zamknięte w podstawie anteny. Na płytce z jednej strony są układy i antena gps a z drugiej radiowe.

Offline mariusz00-82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2020, 21:58:25 »
Padł GPS trzeba kupić zwykły GPS z wejściem fakra i za radiem wpiąć a stary GPS odłączyć

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2020, 16:37:43 »
No i się wzięło i samo naprawiło. Nie wiem co było nie tak, ale już wszystko działa.

Offline Oreg0n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Brak zegara na wyświetlaczu.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Listopad 2020, 17:16:49 »
Witam.  Kilka tygodni temu w moim aucie zgasła nawigacja. Pierwsza wizyta w ASO to oczywiście powroty do ustawień fabrycznych, resety, odłączanie akumulatora. Nic to nie dało. Serwis zamówił antenę i umówiłem się na kolejną wizytę. Wymiana anteny przyniosła zamierzony efekt. Nawigacja działa jak powinna. Koszt 3171 SEK.