Autor Wątek: [Atos] [Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem  (Przeczytany 9882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciejko

  • Gość
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« dnia: 31 Marzec 2015, 11:25:18 »
a wiec tak, jak jest duza wilgoc np. snieg spadł albo ciagle i obficie pada to mam problem z autem. Atos odpala, chwile jedzie i nagle obroty szaleja i gasnie. Rozrusznik kreci, po chwili odpala, obroty skacza i znow gasnie..nie da sie odpalic, po 5 min to samo. Rok temu mialem podobnie i jak wymienilem przewody zaplonowe i swiece to problem minal.  przebieg to 140 tys. 99r 1.0 40kw.

Czasem np. rano chce odpalic odrazu go gasze to poznij nie chce zapalic, trzeba czekac godzine zeby odpalil. Tak mi sie tylko raz zdarzylo ale teraz jak jednego dnia nawalilo pol metra sniegu to gasl podczas jazdy.

znow do wymiany kable..a moze kopulka z palcem ?. Krokowca czyscilem rok temu..co wam najczesciej sie psulo podczas deszczow i sniegow ?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:01:07 przez Brt »

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2015, 21:17:48 »
Kable sprawdź w ciemności czy nie lata iskra po nich (najlepiej przedtem DELIKATNIE spryskać je wodą ze spryskiwacza).
Co do kopułki to sprawdź czy nie jest pęknięta i czy nie ma w środku wilgoci po dłuższym postoju, sprawdź uszczelkę, styki lubią by zaśniedziałe (tak miałem w civicu - przeczyszczenie pomogło).
Ewentualnie winowajcą może być cewka, może mieć jakieś przebicia jeżeli jest wilgotna, może być pęknięta.

maciejko

  • Gość
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2015, 13:46:47 »
dzis zdjałem kopulke a tam przy stykach byla wyrazna wilgoc, kropelki wody. Troche styki poczysciłem ale kopułka była cała, uszczelka tez

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2015, 11:29:35 »
Może kopułka była źle poskładana bo ktoś w niej kiedyś grzebał? Uszczelka mogła źle leżeć? ewentualnie wilgoć mogła się dostawać od strony kabli. Przejrzyj to dokładnie, przeczyść kopułkę i uszczelkę...
Wlgoć to straszne cholerstwo, wszędzie się wciśnie  :-?

maciejko

  • Gość
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2015, 20:45:59 »
no atosik latem chodzi pieknie a zima zawsze cos mu doskwiera. Ale co tu oczekiwac od taniego koreanca...jak to sprzedajacy okreslił że wiecej warta jest dobra kanapa :)

 Moze Ty bedziesz wiedział...wybiłem sobie szybe tą mała w drzwiach tylnich od kierowcy bo mi sie klucziki zatrzasneły, szybe mam , ostatnio chciałem ja wymienic. Od wewnetrznej strony chciałem sciagnac tapicerke, na dole były trzy spinki to odchaczyłem, widziałem ze trzyma koło korbki ale tego nie wiem jak sciagnac bez zlamania, góa tez trzyma koło zamka i szyby  i nie wiem jak sie za to zabrac. Czy to trzeba od strony zewnetrznej ?

Normalnie bym pojechał na wymiane szyb ale mieszkam na polnocy skandynawii i do wiekszego miasta mam ok 100 km, tak to pola i lasy :)

naland

  • Gość
Atos odpala, problemy w czasie jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Luty 2017, 10:52:51 »
Proszę szanownych forumowiczów o poradę. Atosik nagle zaczął w czasie jazdy przerywać pracę silnika, szarpanie, ponowne załączanie się, jakiś czas spokojna jazda i ponownie traci nagle moc, gaśnie, odpala. Przy dłuższej, spokojnej jeździe właściwie nic się nie dzieje, problemy zaczynają się przy manewrach lub jeździe w korku. Wizyta u mechanika zakończyła się wymianą drogiego, używanego aparatu zapłonowego. Dodatkowo wymieniłem wszystkie świece, wyczyściłem przewody wysokiego napięcia, posprawdzałem drożność przewodów gumowych, cienkich i grubych, wyczyściłem silniczek krokowy. Gdzieś przeczytałem, że takie objawy wykazuje uszkodzenie czujnika położenia wału korbowego. Zamówiłem taki czujnik, przy zamówieniu podałem nr  VIN, a więc skoro sprzedali mi taki czujnik, to atos musi gdzieś go mieć. A ja nie potrafię go znaleźć. Pomóżcie, może ktoś z Was miał taki kłopot z atosem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Luty 2017, 14:14:38 »
Wystarczy zadać to samo pytanie w jednym, a nie w trzech miejscach.

Aparat zapłonowy i czujnik położenia wału korbowego to się wyklucza w Atos.

naland

  • Gość
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marzec 2017, 06:27:52 »
Co znaczy zdanie o wykluczaniu?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Marzec 2017, 17:09:05 »
To że jeśli jest aparat zapłonowy to nie ma czujnika położenia wału korbowego.

naland

  • Gość
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec 2017, 18:30:30 »
Dziękuję za odpowiedź, nie wiedziałem o tej zależności i nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Nadal jednak nie wiem co się dzieje z atosem, liczyłem na jakąś podpowiedź zanim pojadę 17 letnim autem do ASO hyundaia na komputer za 150 zł

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marzec 2017, 09:49:36 »
naland, a świeci ci się check? Bardziej podejrzewam sondę lambda. Objawy pasują.

naland

  • Gość
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Marzec 2017, 16:57:30 »
Check nie świeci się, sondę lambda wczoraj wymieniłem, próbna jazda - to samo. Wymiana  kompletnej cewki zapłonowej razem ze sterownikiem zapłonu . Próbna jazda - bez  zmian. Gdzie w tym atosie jest sterownik silnika (komputer), to chyba ostatni podejrzany. Ręce mi opadają, radźcie coś proszę.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2017, 12:08:02 »
Cytat: "naland"
Check nie świeci się


http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9548&highlight=komputer

Cytat: "naland"
Gdzie w tym atosie jest sterownik silnika




Cytat: "naland"
radźcie coś proszę.


Post#11 tego tematu bez diagnostyki pozostaje tylko wymiana części po omacku.

Dane do porównania http://www.kia-hotline.com//euro5/index.tiles (po rejestracji uruchamianie z linku aktywacyjnego z poczty).


Offline motylek.007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Atos] atos..przerywa, problem z odpaleniem
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2018, 18:52:54 »
aparat zapłonowy plus sprawdź świece...miałam to samo