Autor Wątek: [Atos] [Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?  (Przeczytany 20862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

campstyle

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« dnia: 28 Grudzień 2011, 13:54:07 »
Witam!

Mam pytanie. Czy każdy Hyundai Atos ma centralny zamek? Tak pytam ponieważ jestem właścicielem takowego autka ( 1999 rocznik ) i pomimo tego co jest napisane w tym opisie:

http://hyundai.katalog-samochodow.pl/samochod/hyundai-atos-1-0-12v-40kw/

Jakoś nie zauważyłem żeby mój Atos miał takie cudo? Czy może jest od tego jakiś bezpiecznik, którego ja nie posiadam? Lub po prostu jak to sprawdzić?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:00:56 przez Brt »

Łukasz

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień 2011, 15:57:21 »
Podejrzewam, że może być błąd w opisie. W Accencie przynajmniej jak mnie pamięć nie myli centralny zamek nie był standardem w tych latach. Podejrzewam, że w Atosie było podobnie.

campstyle

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2011, 00:09:50 »
OK! Dzięki.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2011, 02:18:39 »
Cytat: "campstyle"
Czy każdy Hyundai Atos ma centralny zamek?
Pod koniec lat 90-tych centralny zamek zarówno w Atosie jak i w Accencie był dostępny na terenie Polski jako opcja dodatkowa, której nie opłacało się montować z uwagi na koszty. :-/

Vanitum

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2011, 22:56:08 »
potwierdzam. W Atosach nie było w standardzie centralnego zamka. Bardzo często za to montowano go we własnym zakresie (na dzień dzisiejszy 4 siłowniki + jakaś centralka to koszt ok. 100 zł).

Po czym rozpoznać ze mamy centralny zamek? zdejmij tapicerę z drzwi (obojętnie których) i zobacz czy masz założony siłownik.
Np. Taki jak ten:

campstyle

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudzień 2011, 17:49:16 »
OK! Też tak mi się wydawało że na tej stronie jest pomyłka. Mimo wszystko z ciekawości sprawdzę ale to po nowym roku. A w temacie NR wszystkim właścicielom i sympatykom Hyundai`a wszystkiego Najlepszego! No i oczywiście żeby nasze kółeczka jeździły bez zarzutu!

Siergiej

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2012, 10:01:31 »
Nie musisz ściągać tapicerki drzwi, żeby sprawdzić, czy masz centralny zamek. wystarczy, że po otwarciu drzwi sprawdzisz, czy w pobliżu zawiasów przechodzą do drzwi jakieś przewody.

Fazi

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2012, 10:07:27 »
Wystarczy się przysłuchać i zobaczyć czy się otwierają wszystkie (bądź niektóre drzwi) po przekręceniu kluczyka w zamku od strony kierowcy. Każdy centralny wydaje charakterystyczny dźwięk, który na pewno się da rozpoznać  ;-)

Vanitum

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2012, 09:10:44 »
Cytat: "Siergiej"
Nie musisz ściągać tapicerki drzwi, żeby sprawdzić, czy masz centralny zamek. wystarczy, że po otwarciu drzwi sprawdzisz, czy w pobliżu zawiasów przechodzą do drzwi jakieś przewody.

Niekoniecznie, bo kable może mieć schowane - tak jak u mnie.

Cytat: "Fazi"
Wystarczy się przysłuchać i zobaczyć czy się otwierają wszystkie (bądź niektóre drzwi) po przekręceniu kluczyka w zamku od strony kierowcy. Każdy centralny wydaje charakterystyczny dźwięk, który na pewno się da rozpoznać  

Niekoniecznie, bo jeżeli będzie miał uszkodzony siłownik master w drzwiach kierowcy, to może nic nie usłyszeć.
Poza tym, gdyby po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy, otwierały się jeszcze jakieś inne drzwi, pewnie kolega nie zastanawiałby się czy ma centralny zamek, ale dlaczego nie otwierają się wszystkie drzwi.

potom

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2012, 15:13:21 »
najlepiej chwycić rygielek od zamykania [ góra dół ] da się wyczuć czy jest tam siłownik

Siergiej

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2012, 16:17:08 »
Cytat: "Vanitum"
Niekoniecznie, bo kable może mieć schowane - tak jak u mnie.

Jak schowane? Nie da się :P Muszą którędyś dochodzić. Ew. mogą być w jakieś rureczce, to wystarczy ją ścisnąć i wyczujesz, czy wewnątrz są przewody.

Vanitum

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń 2012, 11:58:00 »
U mnie kable od CZ są poprowadzone razem z kablami od elektrycznego podnoszenia szyb, czyli nie walają się na wierzchu a są schowane w takim pancerzyku/otulinie/rękawie (zwał jak zwał).
Niezależnie od tego, wskazany przez ciebie sposób zadziała tylko i wyłącznie, jeżeli kolega ma szybki na korbkę i nie ma w drzwiach nic więcej, co potrzebowałoby prądu.

Siergiej

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Styczeń 2012, 15:26:13 »
Masz rację, o tym nie pomyślałem :)

Waldi

  • Gość
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2012, 08:36:42 »
ale z tylu nie ma elektryki :)
jak do drzwi tylnych jest poprowadzona rurka to masz lepsza opcje chociaz nie sadze.
w tamtym okresie byla tendencja wsrod kupujacych ze takie bajery jak centralny zakladali po gwarancji o wiele taniej niz w opcji przy zakupie nowego

Offline szelusz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Atos] Atos - czy każdy ma centralny zamek?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:18:15 »
Witam
Podłącze się pod temat centralnego zamka.
Zakupiłem Atosa Prime z 2004 roku parę jakieś 2 lata temu. Wszystko było dobrze aż do momentu kiedy drzwi przestały otwierać się z pilota. Auto posiada centralny zamek ale dołożony jest do niego jakiś NOXON - sterownik na pilot. Nie wiem jaki to typ ani nie mam na niego żadnych papierów. Chciałbym się podpytać jak mam się do tego zabrać, ponieważ na pilot reaguje tak z oporem, powiedziałbym połowicznie, bo rygielek tylko opada do połowy przy próbie zamknięcia drzwi. Kluczykiem od strony kierowcy jest ok.
Proszę o pomoc, chyba że jest ktoś z forumowiczów ze śląska....