Autor Wątek: Hyundai ???  (Przeczytany 3180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ozik89

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Hyundai ???
« dnia: 30 Grudzień 2019, 20:47:59 »
Witajcie!
Nie wiem czy dobry dział, ale zaryzykuje. Najwyzej dziekuje Adminowi za przesuniecie w odpowiedni dział.
Mój stary bzik (getz) zaliczył obustronnego dzwona "kleszcze"...w zwiazku z tym szkoda całkowita, nie naprawiam. Mam budżet max do 25 000 zł - potrzebuje nowego Bzika.
Jakiego polecacie Hyundai'a do 25 000 ? Mam na myśli używke oczywiscie. Chciałbym aby miał od 80 do 100 KM, silnik najlepiej 1,2 - 1,6 w benzynie, 4/5 drzwi ... szukałem na otomoto.pl i jedyne sensowne to jakiś sprowadzany z Niemiec I20/I30. No chyba ze ktos z Forumowiczow ma na sprzedaz? Okolice Dębicy, Tarnowa, Krakowa, Rzeszowa ?
Nie wiem zupełnie co kupić. Chciałbym zeby auto było bardziej miejskie ale dawało też rade na dłuzsze trasy.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1446
Hyundai ???
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2019, 23:02:50 »
Za 25tys możesz mieć fajny silnik 1,4T 120 koni ale w bravo lub piękniej alfie gulietta. Tak samo fajnym wyborem jest podobna do i30  grande punto. Nie gniją tak jak hyundaie i silniki spoko do gazu. Popatrz na te bo  nawet będąc zwolennikiem koreańców i20 czy i30 nie jest zbyt dobrym wyborem na lata. Chyba lepiej już kupić większe i35 jeśli musi być hyundai.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Hyundai ???
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2020, 21:21:12 »
Ja też dożynam Getza i jakoś tam rozglądam się za czymś nowszym. Standardowo raczej coś większego. Naturalny byłby i30, ale to już droga impreza. Niestety, wyceny Hyudaia dzisiaj a pricing parę lat temu to jest przepaść. Kiedyś to był challenger i walczyli ceną. Teraz ceny są jak u konkurencji.

Dlatego przychylnie patrzę na nowe Tipo, które mam niewiele drożej niż paruletni i30 z loteryjną przeszłością. Trochę szkoda bo bym nawet z marką Hyundai chętnie pozostał. Ale, moim zdaniem, nie są już tak konkurencyjnie jak kiedyś.

Inna sprawa to jakość. Niestety blachy w Gacku są słabe i jest to chyba cecha całej marki. To działa dość zniechęcająco.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Hyundai ???
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2020, 10:34:09 »
Moim zdaniem tipo to nie jest konkurent i30. W tipo na każdym kroku widać, że to było pomyślane jako tanie auto, nawet w droższych wersjach. I nie tylko o najtańsze możliwe zawieszenie mi chodzi.

Offline Mariusz_84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Hyundai ???
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2020, 19:48:29 »
Jesli dalej zainteresowany kupnem Hyundaia mam na sprzedaz auto żony Hyundaia i20 kupionego w 2015r z salonu.
 
Hyundai i20 1.4 MPI 6MT Hatchback 2014 rok produkcji 101KM 5dr COMFORT z LPG.

Offline jabrze

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Hyundai ???
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Luty 2020, 15:02:07 »
Inna sprawa to jakość. Niestety blachy w Gacku są słabe i jest to chyba cecha całej marki. To działa dość zniechęcająco.[/quote]
Produkcji w Czechach.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1446
Hyundai ???
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2020, 20:01:59 »
Niestety Hyundai się chwalił, że sami robią dla siebie blachy.  Więc nie dziwne, ze kia ceed razem z i30 są w czołówce nie chlubnego rankingu razem z takim rodzynkiem jak mazda 6.
Getz to tara konstrukcja i można zrozumieć wady blachy ale w nowych to juz raczej to pokazuje podejście producenta. Choć mercedes nie jet lepszy a kosztuje krocie.

Offline jabrze

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Hyundai ???
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Luty 2020, 21:04:24 »
Hundai robi sam swoje blachy dla produkcji w Usan dając 12 lat na perforację podwozia