Autor Wątek: Dławiący się silnik spadek mocy  (Przeczytany 2450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krywoj75

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Dławiący się silnik spadek mocy
« dnia: 27 Marzec 2019, 10:42:57 »
zień dobry wszystkim.
Mam problem z Hyundai Santa Fe I silnik 2.4 benzyna G4JS.
Pojawił mi się spadek mocy przy około 3 tys obrotów. Zaczynało dławić silnik. Skończyło się na lawecie i zawiezieniu samochodu do mechanika. Okazało się że przeskoczył rozrząd wskutek wciągnięcia pod pasek balansujący myszy którą roztarło pozostawiając kawałki kostek futerka itp. Pasek balansu musiał się zsunąć zaczął się ścierać i wpadł pod pasek napędowy. Mechanik uznał że zaciąga na nieszczelności zaworów spaliny do komory spalania. Kompresja spadła do 8 bar (?) . Zdjęto głowicę wymieniono gniazda zaworowe i zeszlifowana zawory. Kompresja wróciła do stanu "jak nowy".
Niestety objaw nie ustąpił. Check się nie świeci . Jedyne co zauważono podczas pracy silnika na komputerze, to że podobno przepływomierz podaje jak to określił elektronik "dzikie wartości". Podłożyłem zamiennik który działał jeszcze gorzej niż oryginał Boscha. Trzeci tydzień bez auta, 30 km do pracy w jedną stronę.
Może ma ktoś pomysł co zrobić dalej?

Offline Barni

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Dławiący się silnik spadek mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2019, 22:04:07 »
sprawdź katalizatory.

Offline Piotrek50501

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 74
Dławiący się silnik spadek mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec 2019, 11:35:08 »
Sprawdź katalizator. Miałem taki problem. Nic nie pomogło. Wystarczy że odkrecisz tłumik od pierwszego kata i widzisz co jest. U mnie było tak, że się zerwał katalizator i zatkał wydech. Po wywaleniu go problem juz nie wrócił

Offline coyote444

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Dławiący się silnik spadek mocy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2019, 19:53:36 »
Dokładnie to samo miałem i faktycznie okazał się kat walnięty i do wymiany poszedłem troszkę w tańszą wersję i zamontowanie strumienicy w marcu przegląd okaże się czy puszczą czy nie  ;-)