Autor Wątek: no i stało się- padła skrzynia  (Przeczytany 2392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
no i stało się- padła skrzynia
« dnia: 26 Lipiec 2019, 20:32:08 »
Stało się to co nie powinno się stać, przy prawie 300 000 km padła skrzynia. Podczas ruszania wksoczył neutral i zaczęła zgrzytać. Przy dodawaniu gazu biagi wyższe wskakują, auto ledwo się toszy i zgrzyta skrzynia. Będą koszty.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: no i stało się- padła skrzynia
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2019, 09:53:46 »
Pewnie sprzęgło hydrokinetyczne padło. Po regeneracji auto będzie śmigać aż miło  :-)
Koszt nie jest tragiczny.

Offline lotarr1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
no i stało się- padła skrzynia
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2019, 17:46:18 »
Wku...rw totalny. Sprzęgło hydrokinetyczne okazało się ok, mimo tego poddane regeneracji. Kupiłem używaną skrzynię, wymieniłem w niej uszczelniacze, jeszcze dokupiłem reduktor bo z mojego rdza sypała się garściami. Całość złożona, skrzynia chodziła miło, bez szarpnięć. Zrobiłem na niej 150 km, kiedy nieoczekiwanie i bez żadnego zgrzytu padła brak przeniesienia napędu na koła. Diagnostyka wskazała zerowe ciśnienie w skrzyni, w oleju nie ma żadnych metalowych opiłków. Ponowne wyciąganie skrzyni... Swoją drogą chętnie wsadziłbym tam manuala.

Offline jakub298

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
no i stało się- padła skrzynia
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2019, 22:40:15 »
Witam. Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Posiadam Hyundaia Santa Fe 2.0 CRDI 125KM i padła mi skrzynia biegów. Zaczęło się od problemu z wrzuceniem jedynki, następnie dwójki (nie dało się z biegu trzeciego wbić niższego, ale po zatrzymaniu auta do zera biegi wchodziły normalnie). Czy skrzynia od wersji 113 konnej będzie pasowała do 125? Chce też wymienić sprzęgło bo widać już na nim śladu zużycia (aktualnie zamontowane jest zwykłe).

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
no i stało się- padła skrzynia
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2019, 14:03:58 »
Do jakub298 prawdopodobnie na 99,9% nie będzie Ci pasowała pewnie będą inne przełożenia no i samo mocowanie skrzyni będzie inne no może źle myślę. Musisz podzwonić do tych co regenerują skrzynie może ktoś będzie miły i powie na 100% czy da się podmienić skrzynię od 113 do 125 Mam takie pytanie przy jakim przebiegu Ci padła choć wiem, że przebieg jest tu drugoplanowy ważne jak kto ją użytkował.

Offline melchior71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
no i stało się- padła skrzynia
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2019, 15:33:38 »
u mnie było to samo (220000km)Skrzynia zregenerowana . Koszt 1500 zł

Offline WookieWroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
no i stało się- padła skrzynia
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2019, 23:27:38 »
Automat a manual to trochę różnica