Autor Wątek: [ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.  (Przeczytany 6325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« dnia: 06 Kwiecień 2019, 08:43:30 »
Witam panie i panowie...
Tak jak w temacie.....
mam kłopot z opuszczaniem szyby po stronie kierowcy. Gdy opuszcza się do połowy wszystko jest OK - im niżej  - pojawiają się jakieś trzaski.
Prośba...
wiecie może w jaki sposób (bez szkodowy :-) rozebrać tę plastikową osłonkę drzwi. Może ktoś ma jakiś schemacik, co gdzie odkręcić, za co szarpnąć...

Chcę uniknąć serwisu.... bo zdzierają....
Pozdrawiam...

Krzysiek

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2019, 14:20:15 »
Tu demontaż i20, ale nie sadze aby było inaczej w ix20.

Offline Patryk8713

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2019, 10:13:11 »
W ix20 jest inaczej niż w i20 więc jak ktoś nie wie jak zdjąć to będzie problem, trzeba wyjąć cały plasticzek we wnece klamki środkowej i z tego co pamiętam są jeszcze śrubki na dole i to tyle

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2019, 18:43:02 »
Dzięki za pomoc...
Jeśli w IX20 jest inaczej to muszę szukać dalej aby coś się nie rozwaliło bo szkody mogą być większe niż naprawa w serwisie.

Offline scoobytomy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2019, 22:13:53 »
KoTeK, mam podobny problem, ostatnio zauważyłem stuk/trzask podczas opuszczania szyby po stronie pasażera, w jednym konkretnym momencie (przy podnoszeniu też), udało Ci się rozebrać drzwi, jaki był u Ciebie problem?

Offline ziółko1961

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipiec 2019, 07:40:47 »
Witam.Poradziliście sobie z problemem niepokojących trzasków podczas opuszczania,podnoszenia szyby.U mnie też wystąpił ten problem ale najpierw muszę zdjąć boczek drzwi.Ja poległem przy demontażu,co prawda odkręciłem dwie śruby które to trzymają i wypiąłem ze spinek ale jeszcze coś to trzyma w miejscu mocowania klamki....

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipiec 2019, 08:26:14 »
W ix jeszcze boczków nie zdejmowałem ale wygląda to jakby była tu śruba pod klamką. Chyba trzeba wyjąć plastik z wnęki żeby się do niej dostać. Zobaczył bym jak to wygląda u siebie ale właśnie mi odjechał.

Offline ziółko1961

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[ix20] Opuszczanie szyby, demontaż boczków.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2019, 12:05:23 »
Kurde.Nikt z przedmówców a wszczególności Zakładający ten temat nieporadzili sobie samodzielnie z tą awarią.To chociaż niech napiszą w jaki sposób...

Offline Borys

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Opuszczanie szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2019, 17:18:39 »
Powodem problemu są wyrwane trzy czarne plastikowe elementy umiejscowione przy pancerzu linki do otwierania drzwi.