Autor Wątek: [ix20] Światła drogowe  (Przeczytany 3675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hzz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[ix20] Światła drogowe
« dnia: 12 Październik 2019, 20:09:30 »
Cześć,
mam do was dwuczęściowe pytanie. Czy w waszych ix20 światła drogowe też działają jak doświetlanie świateł mijania? (doświetlanie latarką z telefonu)

Jeśli tak to czy wymiana żarówek z drogowych na jakieś porządne zmieni ten fakt?

Na ten moment z tego co widziałem do długich mam założone żarówki marki żarówka, ewentualnie takie które były założone w fabryce. Widoczność z długimi w nocy jest naprawdę kiepska w porównaniu z innymi samochodami, ale z drugiej strony nie chciałbym wydać 70 zł na nowe żarówki, które nic nie zmienią.

Z góry dzięki za pomoc  ;-)

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[ix20] Światła drogowe
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2019, 15:08:23 »
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale tak, działają na zasadzie jak to napisałeœ  „dośœwietlania” -– żarówki dwużarnikowe. Ja w swoim nie mogę narzekać, ale mój ma dopiero dwa lata i odblaski w kloszach jak i same klosze jak nowe. Brak zżółknięć/wypaleń od przegrzania, czy zmatowienia/odbarwienia szyb (to raczej plastik) kloszy.
Co do żarówek to proponuję poszukać testu żarówek H7. Na stronach „"Auto Śœwiat"” można znaleźŸć. Wbrew pozorom, jak wynikało z testu opublikowanego w ubiegłym roku na łamach tygodnika, to żarówki z marketu w cenie 40 zł za komplet wcale nie miały gorszych parametrów od żarówek, że tak napisze markowych, które kosztowały grubo ponad 70 zł. Także polecam lekturę, aby wybrać cośœ rozsądnego jakośœciowo i cenowo. Osobiœcie nie polecam tych wzmocnionych typu 120% plus. Wypalają klosze, co w konsekwencji prowadzi to utraty jakiegokolwiek, rozsądnego oœświetlenia drogi.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Re: [ix20] Światła drogowe
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2019, 18:06:39 »
Cytat: "Hzz"
Cześć,
mam do was dwuczęściowe pytanie. Czy w waszych ix20 światła drogowe też działają jak doświetlanie świateł mijania? (doświetlanie latarką z telefonu)

Jeśli tak to czy wymiana żarówek z drogowych na jakieś porządne zmieni ten fakt?

Na ten moment z tego co widziałem do długich mam założone żarówki marki żarówka, ewentualnie takie które były założone w fabryce. Widoczność z długimi w nocy jest naprawdę kiepska w porównaniu z innymi samochodami, ale z drugiej strony nie chciałbym wydać 70 zł na nowe żarówki, które nic nie zmienią.

Z góry dzięki za pomoc  ;-)


Jeśli chodzi Ci o te inne samochody ze światłami ksenon czy led to może i ix wygląda słabo. Ale jak na standardowe żarówki światła mijania jak i drogowe świecą całkiem przyzwoicie. Póki co żarówki mam ori.