Autor Wątek: [i30 FD] Kontrolka ESP i AIRBAG i stuki w kolumnie kierownic  (Przeczytany 1334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mastersik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
    • http://www.melkub.pl
[i30 FD] Kontrolka ESP i AIRBAG i stuki w kolumnie kierownic
« dnia: 30 Listopad 2019, 21:48:28 »
Witajcie
Po zakupie i30 2008 1.6 Crdi zaczął się problem ze stukami w kolumnie kierowniczej. Pierwsze co wyjąłem cała kolumne i wymieniłem słynną gwiazdkę. Niestety to nie pomogło. Potem wybilem stare krzyżaki i nabiłem nowe. Zero poprawy. Okazalo sie że przy odkreconej sztycy z krzyzakami przy szybkim ruszaniu kierownicą sa stuki na samej kolumnie. Ciężko wysłuchać skąd dokładnie one sie wydobywaja. Na pewno doszedlem ze lekko stuka z okolic zwijaka/taśmy kierownicy.
Potem się zapomnialem i przekrecilem kilka razy kierownica w jedna strone i chyba zerwalem taśmę zwijaka. Teraz pali sie blad ESP OFF, Airbag oraz nie działa klakson.
Zamówiłem więc nowy zwijak. Po zamontowaniu kontrolka airbag zniknęła i klakson zaczął działać. Skalibrowac sie niestety nie daje. Caly czas jest blad c1260. Czasem na chwile zniknie i znowu sie pokazuje.
Co może jeszcze stukać w samej kolumnie?

Edit. Mam taki chytry pomysł zeby kupić kolumne od anglika i przełożyć cały drążek/sztyce oraz łożyska i inne drobne podzespoły. Pytanie tylko czy gwinty do przykrecenia kierownicy sa takie same jak w wersji europejskiej?