Autor Wątek: [Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna  (Przeczytany 3920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

w1esiek

  • Gość
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« dnia: 28 Wrzesień 2014, 21:46:51 »
Witam mam problem z szybą (manual) od strony pasażera (3D) opuszcza się tylko kilka centymetrów i dalej już nie idzie. Czuć wyraźnie jakiś opór jakby coś blokowało dalsze schodzenie szyby. Dodatkowo nie wiem jak ściągnąć korbę opuszczania szyby, a próbowałem już metodą "na szmatkę" ale nie chciała wyskoczyć zawleczka. Zna ktoś sprawdzoną metodę na wybicie tej zawleczki i jaka może być przyczyna nie opuszczania się szyby?

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2014, 21:49:52 »
płaskim śrubokrętem spychasz tą zawleczkę (od strony dwóch pręcików)

w1esiek

  • Gość
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2014, 22:32:37 »
Ta korba siedzi bardzo ciasno :/ śrubokręt wcisnąć między tapicerkę i podkładkę czy podkładkę i korbę? A wracając do głównego problemu to wymieniał ktoś już ten mechanizm opuszczania szyby?  Widziałem, że używka kosztuje kilkanaście złotych

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Wrzesień 2014, 07:34:40 »
nie pamiętam spróbuj miedzy to lub to

u mnie też tak ciasno siedziało

sprawdź prowadnice bo może prowadnica przegniła i szyba się zblokowała

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Wrzesień 2014, 17:26:55 »
W1esiek w profilu masz model LC tag dodałeś X3 jak ma być poprawnie?

Spinka w kształcie litery omega Ω jest między tapicerką, a plastikową podkładką korbki.

Najlepszym narzędziem do demontażu spinki jest mały płaski wkrętak zgięty na bok pod kątem powiedzmy 130 °.


w1esiek

  • Gość
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2014, 14:20:08 »
Źle zaznaczyłem w profilu, miało być X3

Poradziłem sobie z korbą, ale nie wiem jak się ściąga wajchę otwierania drzwi. Jest tam jedna śruba którą odkręciłem, ale cały mechanizm nie wychodzi bo jest on połączony takim drutem z zamkiem wewnątrz drzwi. Jak to wyciągnąć tak żeby nie uszkodzić mechanizmu a żeby cała tapicerka zeszła?

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień 2014, 17:29:15 »
trzeba go delikatnie podważyć od wewnątrz
ja szarpałem aż urwałem zaczepy :D (zbyt dużo siły)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2014, 18:36:37 »
W1esiek napisz na PW do Administratora o poprawę profilu : silnik i model na X3.

Żeby zdjąć tapicerkę drzwi trzeba wypiąć drut z klamki wewnętrznej, albo tak manewrować tapicerką żeby klamka wyszła przez otwór w niej.

w1esiek

  • Gość
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2014, 18:46:51 »
Dobra juz to zdemontowalem. Trzeba złapać za całą tą obudowę klamki, przesunąć w stronę przodusamochoduu i wyciągnąć, bo jest to na takich zaczepach pprzypominających haki.
No dobrze mam wszystko zdemontowane ale nadal nie mam pełnego dostępu do mechanizmu opuszczania szyby bo jest on jakby wewnątrz drzwi. Probowalem ręką wymacać jakiś problem z tym układem i wydaje mi się ze problem siedzi przy samej korbie. Podczas kręcenia korbą wokół niej zwija się drucik który w pewnym momencie blokuje dalsze kręcenie. Jak się dostać do tej korby z drugiej strony?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2014, 19:53:39 »
Żeby wyciągnąć mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby trzeba:



Uważaj na szybę.

w1esiek

  • Gość
[Accent X3] Nie opuszcza się szyba manualna
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Październik 2014, 11:53:53 »
Ok, więc okazało sie, że linka mechanizmu źle się zwija tzn. skręca się wokół korby i jest  źle zwinięta przy górnej części mechanizmu. Myślę, że najlepiej wyjdzie wymiana całego kompletu niż zabawa z samą linką. Zdam relację jak to wyszło i może jakieś foto dla przyszłych użytkowników z tym problemem.