Autor Wątek: [Sonata NF] Problem z kopceniem i kierunkowskazami  (Przeczytany 1504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniol542

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata NF] Problem z kopceniem i kierunkowskazami
« dnia: 08 Listopad 2019, 10:59:12 »
Witajcie mam problem ponieważ po regeneracji turbiny i dpf oraz wymianie podkładek pod wtryskami zaczęło mi szarpać całym autem podczas przyspieszania i przy obrotach powyżej 2,5 puszcza chmurę czarnego dymu. Moc auto ma tyle ze trzęsie i spalanie mam kosmiczne bo aż 14,5l/100 pokazuje mi komputer i cały zbiornik starczyło mi na 430km gdzie normalnie robiłem około 900km

EGR wyłączony komputerem i zaślepiony
Wykonałem próbę przelewu wtrysków i na wszystkich było identycznie żaden więcej żaden mniej

Kolejny problem to kierunkowskazy i awaryjne światła wczoraj gdy auto stało na awaryjnych kilka minut tak nagle zgasły i od tego momentu nie mam ani kierunków ani awaryjnych.
Byłby ktoś w stanie przetłumaczyć tą rozpiskę bezpieczników albo wie który dokładnie odpowiada na kierunkowskazy ?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Sonata NF] Problem z kopceniem i kierunkowskazami
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2019, 17:28:00 »
Jeśli chodzi o te kierunkowskazy to szedł bym w stronę przerywacza. Bo kierunkowskazy i awaryjne raczej są na osobnych bezpiecznikach ale na jednym przerywaczu. Kierunki są po zapłonie, a awaryjne bez zapłonu. Masz chyba francuskie oznaczenia więc CLIGNO to będzie jeden z bezpieczników i drugi to WARNIN. Opis angielski chyba będzie łatwiejszy. Hazard jest od awaryjnych i T/SIG od kierunków.

Offline Daniol542

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[Sonata NF] Problem z kopceniem i kierunkowskazami
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2019, 15:25:16 »
A wiesz który i gdzie jest ten przerywacz od kierunków ?ELETomek,

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Problem z kopceniem i kierunkowskazami
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2019, 19:44:16 »
W okolicach schowka pasażera. Szukaj elementu wyglądającego jak przekaźnik z takim wichajstrem. Tuż nad nim będzie zintegrowany moduł sterowania czasami.

Mam angola, więc u mnie komponenty są w innych miejscach.