Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Zamek bagażnika  (Przeczytany 5151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mgrod

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Elantra MD] Zamek bagażnika
« dnia: 04 Listopad 2019, 18:08:12 »
Witam.

Przybywam z takim pytaniem. Otóż mam elantrę MD w wersji classic plus. Posiada centralny zamek, ale klapa bagażnika jest otwierana z kluczyka lub linką ze środka pojazdu. Tknęło mnie coś ostatnio i zajrzałem na zamek bagażnika odchylając podbitkę. Wydaje mi się, że do zamka dochodzą 3 przewody. Dwa zapewne, to kontrolka otwarcia klapy, a trzeci? Czyżby wiązka była przygotowana do sterowania zamkiem z pilota? Jeśli tak, to czy da się to zrobić? Ktoś coś?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:49:07 przez Brt »

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
[Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2019, 23:54:26 »
Alarm?

Najprosciej będzie poeksperymentować trochę z 12V tu i ówdzie...

Offline msiak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
[Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2019, 12:37:22 »
W tym wozie były trzy opcje. To co masz jest najuboższa. Pewnie masz nieskładany kluczyk. Następny level to otwieranie z pilota (3 przycisk w składanym kluczyku). 3 sposób to przy systemie bezkluczykowym gdzie dodatkowy ficzer to otwieranie przyciskiem w klapie pomiędzy lampkami rejestracji jak stoisz przy klapie z kluczem w kieszeni.. Ja mam poziom 2. Podjedź do zakładu od alarmów, dołożą ci siłownik i podepną/dołożą centralkę i będziesz otwierał z pilota. Do lewego ramienia klapy bagażnika założysz sprężynę meblową i klapa będzie się unosiła automatycznie jak Mercedesie :-)

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2021, 17:21:05 »
A ja odgrzeję temat. Mam wersję otwierania pilotem. Jest możliwość dołożenia przycisku do otwierania klapy między oświetleniem tablicy ? Miejsce jest, przycisk mam, tylko nie bardzo jest go gdzie podłączyć. Ma ktoś wiedzę czy i jak to można podłączyć? poniżej link do przycisku:

https://www.aliexpress.com/item/4000984536369.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.22374c4dYGbJTP

Offline msiak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: [Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień 2021, 23:38:44 »
https://www.drive2.ru/l/6411765/
Tutaj jest cały tutorial. Przycisk już mam, czekam aż będzie cieplej i postaram się zamontować i uruchomić.

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: [Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2021, 09:33:13 »
Na klapie bagażnika jest znak chromowany  firmowy Hyundai, spróbuj nacisnąć u góry w środku litery H i powinna  się klapa bagażnika otworzyć.Tak otwieram bagażnik w wersji Style.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maj 2021, 19:59:17 »
https://www.drive2.ru/l/6411765/
Tutaj jest cały tutorial. Przycisk już mam, czekam aż będzie cieplej i postaram się zamontować i uruchomić.
Próbowałeś  ? udało się? Daj znać.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Zamek bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2021, 20:00:24 »
Na klapie bagażnika jest znak chromowany  firmowy Hyundai, spróbuj nacisnąć u góry w środku litery H i powinna  się klapa bagażnika otworzyć.Tak otwieram bagażnik w wersji Style.

Wątek dotyczy wersji MD ty masz AD zupełnie inna bajka