Autor Wątek: Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia  (Przeczytany 2166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kenus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia
« dnia: 19 Październik 2019, 16:11:41 »
Witam, podczas wbijania dwójki zdarza się mu zgrzytnąć, nie za każdym razem, domyślam się, że to awaria wybieraka, ale nie jestem pewien. Może padło coś innego ? Jakich kosztów naprawy mogę się spodziewać ? Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2019, 16:26:34 »
Hmm. Przy awarii wybieraka to raczej bieg by nie wchodził, haczył ale chrupanie, zgrzytanie to raczej awaria synchronizatora. Koszty? Nie mam pojęcia, ale można sobie poszukać używanej skrzynki plus koszty wymiany i będziesz miał jakąś orientację czy lepiej naprawiać czy wymieniać. Również pozdrawiam    :-)

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2019, 15:21:16 »
Kolego Kenus-masz objawy typowej dla Santa Fe I z manualną skrzynią usterki, czyli zużycie synchronizatora. Jeśli objawy są niezbyt uciążliwe, to można się nauczyć z tym żyć-zmieniać biegi wolniej, jakby "na dwa". A jak nie to naprawa skrzyni. Wymiana na używaną to loteria, bo ta przypadłość dotyczyła wielu egzemplarzy. Po prostu zrobili synchronizatory z kiepskiego materiału. W dodatku im lepszy i nowszej generacji olej był lany do skrzyni,tym szybciej synchronizatory się zużywały. Mogę też z własnego doświadczenia polecić uszlachetniacz do skrzyni,który u mnie sprawdził się doskonale. Wprawdzie objawy nie ustąpiły całkowicie,ale po zastosowaniu preparatu były prawie niezauważalne.Przesyłam Ci to na priv,żeby nie robić tu reklamy. Ppzdrawiam.

Offline Kenus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2019, 15:53:21 »
Już żadnego biegu wbić nie mogę, za to coś tarabani i hałasuje, stawiam na dwumas... Jutro laweta :evil: Jak się sprawdza markowy zamiennik jednomasowy w tych samochodach ?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik 2019, 19:52:27 »
Jaka moc silnika?

Offline flower1976

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad 2019, 18:37:36 »
Kolego ja już to przerabiałem dwukrotnie... tak jak wcześniej kolega wspomniał padł synchronizator. Co do naprawy - poszukaj dobrego fachowca. ja za pierwszym razem dałem naprawić i tylko rok się pocieszyłem... Za drugim razem kupiłem skrzynię używaną... odpukać już prawie dwa lata się kulam i wszystko jest ok. Ale jak to się mówi - wybór należy do Ciebie

Offline lucasy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2019, 07:44:01 »
Cytat: "vanhelsing"
Przesyłam Ci to na priv,żeby nie robić tu reklamy. Ppzdrawiam.


Podaj proszę info publicznie, skoro u Ciebie się sprawdził to nie reklama a polecenie produktu ;)