Autor Wątek: [i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto  (Przeczytany 10580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bulit1

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« dnia: 19 Marzec 2015, 19:33:19 »
Witam Forumowiczów,

Sprawa dotyczy wymiany lusterek; mianowicie I30 druga generacja z 2012 r.  w wersji komfort wyposażona została w lusterka zewnętrzne z elektryczną regulacją i podgrzewaniem bez migacza. Chciałbym zmienić je na składane elektryczne z migaczem tj. 8-pinowe. Załóżmy, że nabyłem lusterka składane i panel na drzwi kierowcy.

Fizyczny montaż lusterek i panelu to pryszcz, ale czy jest możliwe tego podłączenie pod instalację, w którą jest wyposażona moja wersja, czy może wiąże się to z zakupem nowych wiązek, modułów, sterowników itp. za niebotyczne kwoty?

Czy ktoś to z Was przerabiał lub posiada namiar na takową firmę z branży elektryki/elektroniki motoryzacyjnej zajmującej się takimi sprawami? ASO odpowiada, że nie robiło takich przeróbek, nie potrafi wycenić robocizny i byłoby to metodą prób i błędów.

Druga sprawa to wymiana modułu na szyby all auto posiadam tylko auto down dla kierowcy, czytałem na forum o wymianie na taki moduł w wersji I30 pierwszej generacji, a czy jest zrobiony dla II generacji? Na stronie podanej przez Forumowicza brak jest modułu dla II gen.

Pozdrawiam,
Michał [/i]

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2015, 20:57:51 »
Napisałeś nie w tym miejscu co trzeba tutaj znajdują się opisy, fotorelacje z napraw i modyfikacji. Jest taki dział "Auta i problemy".

Cytat: "bulit1"
Fizyczny montaż lusterek i panelu to pryszcz, ale czy jest możliwe tego podłączenie pod instalację, w którą jest wyposażona moja wersja, czy może wiąże się to z zakupem nowych wiązek, modułów, sterowników


Potrzeba parę metrów kabelka i dokładane komponenty, żadnych modułów i sterowników wszystko jest na zasadzie bezpiecznik-włącznik-lusterko. Schematy masz tutaj https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles w zakładce ETM.

bulit1

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2015, 19:38:03 »
Dzięki kosmos2011, za szybką odpowiedź. Rozumiem, że powinienem się zarejestrować na podanej przez Ciebie stronie, może głupio to zabrzmi, ale nie widzę zakładki ETM (zapewne to skrót od pierwszych liter) i jeśli to nie problem dla Ciebie to mógłbyś bardziej łopatologicznie mnie tam poprowadzić? Inna sprawa to technicznie radzę sobie z wieloma sprawami w aucie, ale tej elektryki to chyba nie bardzo czuję, może ze schematem, o którym piszesz poradzi sobie jakiś elektryk samochodowy, może znajdę kogoś polecanego na forum w okolicy Warszawy.

Pozdrawiam,
Michał

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2015, 21:09:30 »
Jak znaleźć ETM post #3 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=60560&highlight=#60560

Nie mam schematu od i30, ale wrzucę od i40.


[ Dodano: 2015-09-06, 12:46 ]

Znalazłem od Elantra MD jest podobnie.

https://www.dropbox.com/sh/oe4lh4zqr0xv21q/AABwZnY6IJANw5hwEz7jTyRoa?dl=0

cinek1

  • Gość
[i30 GD] i30 II lusterka zewnetrzne
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2015, 01:23:16 »
Witam orientuje sie ktos czy duzo zabawy jest w montazu lusterek z kierunkiem zamiast bez kierunku?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2015, 20:51:09 »
Sprawdź czy do złączy D10 i D30 przy lusterkach do pinów 11 i 12 dochodzą przewody jeśli tak to znaczy że jest wiązka połączenia z kierunkowskazami.




Jeśli nie ma to cdn.

piwi

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2015, 21:44:41 »
Jaki jest sens montować lusterka z kierunkowskazami mając kierunkowskazy w nadkolach?

cinek1

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień 2015, 22:30:54 »
Pytam z ciekawosci sens jest taki ze jednym sie bardziej to podoba innym nie.mnie osobiscie bardziej podobaja sie w lusterkach kierunki

piwi

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2015, 00:40:06 »
Nie ulega wątpliwości, że kierunki w lusterkach są super. Ale tylko w lusterkach, a nie podwójne czyli nadkole plus lusterko. Nawet odłączając te w nadkolach efekt finalny będzie jednak trochę słaby.

cinek1

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrzesień 2015, 23:17:38 »
Czy trzeba caly boczek wymienic czy tylko konsole z przyciskami i czy lusterka beda dzialaly z pilota przy zamykaniu auta?

paradoks1

  • Gość
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Październik 2015, 17:50:48 »
Lepiej wymienić boczek razem z przyciskami. Dodatkowo musisz wymienić wiązki w obu drzwiach, bo nie przejdziesz złączem z drzwi do samochodu bo brak w nim pinów. Mam na zbyciu lewy boczek z przyciskami pod składane lusterka oraz kompletną lewą wiązkę. Jesli ktoś zainteresowany pisać na priw :mrgreen:

Offline patrykdylawerski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopad 2019, 13:02:06 »
Czy ktoś ma może schemat złączy które wchodzą do skrzynki bezpieczników w kabinie? Chodzi mi aby zlokalizować kable od przycisku składania lusterek oraz od centralnego zamka aby podpiąć moduł do automatycznego składania.

Offline tomasz0303

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 49
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopad 2019, 17:17:17 »
Witam może schemat będzie pomocny

Offline patrykdylawerski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopad 2019, 17:35:24 »
Cytat: "tomasz0303"
Witam może schemat będzie pomocny


Dzięki, poszperałem w schematach i moduł będę wpinali w drzwiach bo tam będzie najprościej, jak zrobię podeśle zdj i miejsca wpięcia.

Offline patrykdylawerski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i30 GD] lusterka zewnętrzne i szyby all auto
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Listopad 2019, 18:10:22 »
A Wiec tak: moduł zakupiłem za 30 zł z Aliexpress. Przyszedł po 2 tygodniach, jakość, schemat w języku angielskim. Polecam. Całość zamontowałem w drzwiach, dwie śrubki: pod klamka i w uchwycie, zatrzaski i wszystko przed oczami. Od wtyczki która jest podłączona do przycisku składania lusterek bierzemy: niebiesko czarny przewód jako plus stały, czarny przewód jako masa oraz przecinamy czerwono żółty który odpowiada za składanie oraz szaro czarny który służy jako otwieranie. Z wtyczki podłączanej do przycisków od szyb bierzemy plus po zapłonie u mnie to różowy przewód. Z wiązki idącej do centralnego zamka bierzemy brązowy przewód jako sygnał zamykania zamka z pilota. Podłączamy wszystko zgodnie ze schematem z modułu i działa.