Autor Wątek: Jaki płyn chłodzący do Hyundai I30 PDE 1,4 T-GDI rok prod. 2  (Przeczytany 1486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarob

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Jaki płyn chłodzący do Hyundai I30 PDE 1,4 T-GDI rok prod. 2
« dnia: 22 Październik 2019, 19:09:09 »
Producent zaleca glikol etylenowy na bazie fosforanów. Rzecz w tym że wśród rodzimych producentów płynów nigdzie nie znalazłem takiego aby odpowiadał tym zaleceniom.

Napisałem maila z zapytaniem o płyn do HMP który mógłbym użyć w razie ewentualnej potrzeby jego uzupełnienia - oto odpowiedź <  w ASO Hyundai można zamówić 1l opakowanie odpowiedniego płynu chłodzącego marki Hyundai, w związku z tym, trudno wskazać nam odpowiednik innego producenta.>

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Jaki płyn chłodzący do Hyundai I30 PDE 1,4 T-GDI rok prod. 2019
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2019, 19:53:45 »
Cytat: "jarob"
Producent zaleca glikol etylenowy na bazie fosforanów


Chyba to jakiś błąd w instrukcji, może w tłumaczeniu. W ix20 jest "płyn chłodzący na bazie glikolu etylenowego do chłodnic aluminiowych". Może by w aso zapytać. Myślę, że płyn powinien być G12++/ G13

Offline jarob

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Jaki płyn chłodzący do Hyundai I30 PDE 1,4 T-GDI rok prod. 2019
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2019, 21:14:49 »
To są informacje z instrukcji obsługi znajdującej się na wyposażeniu samochodu ( druk- lipiec 2019 ) Tak samo jest napisane w instrukcji PDF na stronie hyundai.pl.
Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej przez Hyundai Polska ale nikt nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć....kierowali do ASO, co też zrobię w najbliższym czasie.

Dzisiaj zakupiłem koncentrat płynu chłodniczego w serwisie hyundai ANTIFREEZE LLC-A110. Cena 30 zł. W necie znalazłem specyfikację
1. GLIKOL ETYLENOWY   88 - 94 %
2. WODA                         2 - 5 %
3. WODOROFOSFORAN POTASU   0,5 - 1,5 %
4. GLIKOL DIETYLENOWY             0,0 - 5,0 %
5. BENZOTRIAZOL                        Max 1,0 %
6. TAJEMNICA HANDLOWA (S1)    Max 1,0 %

Wychodzi na to że jak chcemy być w zgodzie z zaleceniami producenta to zostaje tylko zakup płynu w ASO