Autor Wątek: Skrzynia biegów, problem?  (Przeczytany 4926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Single Barrel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Skrzynia biegów, problem?
« dnia: 22 Październik 2019, 18:12:12 »
Jak pech to pech, ja tu o chipowaniu auta, a dziś rano jadę i czwórka wchodzi ze zgrzytem. Reszta biegów ok, sprzęgło też wydaje mi się w porządku (mogę się mylić). Z tego względu mam pytanka. Pierwsze, czy to może być synchronizator a drugie czy ASO pokrywa koszty naprawy w ramach gwarancji?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2019, 09:26:22 »
Cytat: "Single Barrel"
Z tego względu mam pytanka. Pierwsze, czy to może być synchronizator a drugie czy ASO pokrywa koszty naprawy w ramach gwarancji?


Prawdopodobnie to synchronizator. A druga część pytania, to sam jestem ciekaw. Tzn na pewno nie ASO miałby pokryć koszty tylko gwarant czyli Hyundai Motor Polska. Rozumiem, że chciałbyś oddać auto do naprawy po za ASO. W opisach dyrektywy GVO piszą, że możesz korzystać z nieautoryzowanych warsztatów nie tracąc gwarancji. Nikt jednak nie wspomina o tym kto ponosi koszty takiej naprawy. Niestety z doświadczenia wiem, że naprawa skrzyni biegów w ASO to nie jest dobry pomysł, choć ludzie z ASO twierdzą, że znają się na wszystkim.

Offline Single Barrel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2019, 11:40:40 »
Chcę naprawić w ASO bo auto nadal na gwarancji a według Hyundai Polska takich napraw mogą dokonywać tylko autoryzowani przedstawiciele marki (chodzi o naprawę gwarancyjną). Ciekawi mnie natomiast czy wspomnianą usterkę pokrywa gwarant. Bo jeśli nie to skorzystam z jakiegoś okoliczego mechanika.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2019, 13:07:59 »
Myślałem, że chcesz naprawiać po za ASO za ich pieniążki  :-D

Offline Single Barrel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2019, 13:57:36 »
Nie, aż tak przebiegły nie jestem  :-P. W każdym bądź razie, gwarancja pokrywa tego typu naprawę czy nie? Ma ktoś jakieś doświadczenia. Chętnie przeczytam  :-).

[ Dodano: 2019-10-23, 23:45 ]
Jest jeszcze jedna rzecz którą zaobserwowałem. Udało mi się raz czy drugi wrzucić 4 bez zgrzytu, ale najpierw powachlowalem lewarkiem na boki. Teraz czekam na wizytę w ASO.

Offline Single Barrel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2019, 16:54:44 »
Oczekuję już na naprawę. Niestety dopiero za dwa tygodnie. Najważniejsze, że pokryta będzie przez Hyundaia. W międzyczasie doszło zgrzytanie 6, ale na szczęście wymienią całosciowo więc powinno być dobrze.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2019, 18:05:46 »
Cytat: "Single Barrel"
W międzyczasie doszło zgrzytanie 6, ale na szczęście wymienią całosciowo więc powinno być dobrze.


To może coś nie ten tego z wysprzęglaniem. Może i sprzęgło wymienią

Offline Single Barrel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Skrzynia biegów, problem?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad 2019, 11:59:53 »
Synchronizacja skrzyni zrobiona. Wszystko śmiga pięknie. Teraz albo uda mi się zlikwidować wibracje o których pisałem w innym poście albo pożegnam się z marką na dobre 😜.