Autor Wątek: [Elantra MD] [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe  (Przeczytany 6090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« dnia: 16 Październik 2019, 19:22:37 »
Przyszedł czas na wymianę klocków. Chcę założyć ceramiczne ,żeby nie było pyłu a kołach. Jeżdżę po sklepach, pytam w necie i wszędzie ta sama odpowiedź. Ceramicznych nie ma w ofercie. Czy wiecie gdzie dostanę takie klocki? Poza serwisem oczywiście.
Auto to Elantra 2015, 97 kW.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:49:20 przez Brt »

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
[Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2019, 18:59:09 »
Jak to napisali w AŚ: klocki ceramiczne dostępne są do większości popularnych modeli aut. Widać elantra się do nich nie zalicza  ;-)

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
[Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2019, 02:22:16 »
A to taki problem umyć brudaśne koła co jakiś czas? ;)  :lol:

Oryginalne klocki H jakoś tak dramatycznie nie brudzą.. Jeśli układ jest sprawny, to ten brud eksploatacyjny nie nastręcza zbyt wielu trudności.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Październik 2022, 22:42:49 »
Odświeżam temat.
Kolejna wymiana klocków. Wiecie może już  kto robi ceramiczne klocki do Elantry MD ? Ktoś kupił, używał i może wydać opinię? Na tylną oś znalazłem (Jurid), ale na przód nie mogę trafić. Podpowiecie coś?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2022, 21:57:49 »
Miałem (ATE) i używałem przez 13 tys. km, a potem wymieniłem na normalne, bo już mnie szlag trafiał od nieskuteczności hamowania. Zdecydowanie nie polecam, bo rzeczywiście jedyna zaleta to (znacznie) mniej brudne felgi.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2022, 22:16:47 »
Kupując samochód miałem fabrycznie zamontowane takie klocki. Po pierwszej wymianie na klocki standardowe nie zuważyłem jakiejś poprawy skuteczności hamowania. Stąd chęć powrotu do ceramicznych. Jednak komfort czystych felg jest niepodważalny. A przy braku różnicy w skuteczności nie widzę przeciwskazań. Wiem że serwisy mają ale za kosmiczne pieniądze, dlatego szukam czegoś poza serwisem.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopad 2022, 11:36:25 »
No to co za problem? Przeglądasz katalog dowolnego producenta i wybierasz te pasujące do twojego pojazdu. Żadna wiedza tajemna nie jest potrzebna.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopad 2022, 20:52:00 »
Oczywiście że nie jest to wiedza tajemna. problem w tym że nie mogę znależć u nikogo.  A  może jest ktoś kto posiada wiedzę na ten temat. Jeżeli takową posiadasz to podziel się nia proszę zamiast publikować nic nie wnoszące posty.
pozdrawiam

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Listopad 2022, 23:20:51 »
Bo może do twojego modelu akurat nie ma ceramicznych (ATE ma tylko jedne na przód, zwykłe - sprawdziłem w katalogu).

Średnio też wierzę w te ceramiczne fabryczne.

Offline glimar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2023, 20:45:13 »
No to na zakończenie poszukiwań podam co znalazłem. Niestety łatwo nie jest. Więc tak :


    Przód : DB2443SS
    Tył: DB2088SS 
Do kupienia na brakes.pl

opcja na tył od ATE (seria ceramic)
ATE 13.0470-5650.2

Tanio nie jest ale co tam....

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [Elantra MD] Ceramiczne klocki hamulcowe
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwiecień 2023, 07:41:53 »
Kupując samochód miałem fabrycznie zamontowane takie klocki. Po pierwszej wymianie na klocki standardowe nie zuważyłem jakiejś poprawy skuteczności hamowania.
Ceramiczne tworzą warstwę swojego syfu na powierzchni tarczy. Bardzo trudno to doczyścić (zmywaczem do hamulców się nie da), a w twoim przypadku pewnie brak było jakiegokolwiek przygotowania powierzchni tarcz pod normalne klocki.

Te ate kupa straszna (tępe, gumowate hamulce)-leżą od paru lat w garażu...