Autor Wątek: [Getz TB] Przewody hamulcowe  (Przeczytany 2377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ozik89

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przewody hamulcowe
« dnia: 11 Listopad 2019, 21:49:58 »
Witam,
Krótkie pytanko. Ostatnio będąc u diagnosty robiąc mini przegląd, stwierdzil u mnie pewna wade. Powiedział ze na przewodach hamulcowych pojawia się rdza, oraz ze na razie nie jest to niebezpieczne bo nie jest ona na tyle rozlegla zeby moc zagrazac niebezpieczenstwu ale zeby miec "ja" na uwadze i czesciej kontrolowac ten stan.
Do rzeczy. Chce wymienic w moim bziku własnie te przewody hamulcowe.
Znalazłem na allegro takie:
Czy one są OK ? Nie znam sie na tym. W Rowerze mam 2 przewody: Przod oraz tył. Tutaj jest ich 8 wiec nie wiem czy potrzebuje wszystkich czy tez nie. Diagnosta nie powiedzial czy to przod czy tył tylko ogolnie, wiec stwierdzilem z gory ze na wszystkich.

https://allegro.pl/oferta/przewody-hamulcowe-hyundai-getz-z-abs-komplet-7652096583
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:56:55 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2019, 23:21:30 »
Raczej jeśli rdzewieją to te przy kołach a one są krótkie i nie trzeba wszystkich wymieniać bo to bez sensu. Z tyłu ona idą do ściany grodziowej tylnej i tam jest łącznik -regulator. Więc kupujesz dwa w sklepie o odpowiedniej długości. Do tego jak już warto wymienić też te gumowe. Przednich ja sam nawet nie ruszałem wiec nie napiszę.
Do tego fabryczne są jakby stalowe i nie da się ich zarobić jak się ukręci końcówka. Nowe miedziane są lepsze ale bardziej delikatne.

Offline Ozik89

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2019, 00:07:35 »
Hmm czyli co powinienem zrobic ? Powiedziec mechanikowi zeby sam to ogarnal ? wymienil tylko te zardzewione ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2019, 08:48:21 »
Przecież jak ma to robić mechanik to sam niech zobaczy. Jak już masz wymieniać to przy kołach. Ten idący najdłuższy od pompy do tyłu raczej nie zgnije. Nawet w maluchu nie musiałem go wymieniać.

Offline Ozik89

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2019, 09:41:09 »
Tak rozumiem, ale wolalbym chyba kupic ja swoje czesci niz mechanik, ktory moglby mi wcisnac byle co, dlatego tez pytam :)

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2019, 16:27:26 »
Cytat: "robaszek127"
Do tego fabryczne są jakby stalowe


Są stalowe. W kilku krajach (np w USA) zabrania się używania miedzi w przewodach hamulcowych.

Stalowe też dają się kielichować, ale to trochę bardziej upierdliwe niż miedź.


Do wątkotwórcy - niczego sam nie kupuj, zleć mechanikowi wymianę "od-do" (pokaż palcem, zaznacz kredą) i zapłać za robociznę, końcówki i kilka metrów rurki miedzianej.

Rurki miedziane kupuje się w rolkach, docinanie i zarabianie końcówek to spokojna i bardzo przyjemna robótka.

Offline Ozik89

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2019, 12:16:14 »
Pytanie z innej beczki. Czy olej silnikowy SHELL HELIX ULTRA 0W-30 moge wymieszac/ dolać do oleju
CASTROL 5W30 EDGE 3 ?
Pytam, poniewaz zakupilem wczesniej Shell  i pojechalem na wymiane oleju, ale nie wiem czy sie mechanicy miedzy soba nie dogadali czy cos ale okazalo sie ze nie wlali mojego tylko wlali ten CASTROL. Z tego wszystkiego nie robilem juz problemow bo sie spieszylem i rowniez zapomnialem tez zapytac o to ich, wiec pytam Was. Czy moge potem Shell dolewać do Castrola ?

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2019, 13:49:38 »
O ile marki typu Shell z Castrolem można by było mieszać, ja tak robiłem że dolewałem Lotosa do Mobila jak jeszcze nie przeszedłem na Motula/Valvoline, ale oba oleje były 10w40. Nie wiem czy mozna 0W-30 mieszać z 5W-30 ale ja bym raczej tak nie zrobił bo dolewa się oleju taki jaki jest w silniku czyli jak masz wlany 5w30 to powinieneś dolewać też 5w30.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2019, 19:06:22 »
A ja dwadziescia lat temu wbiłem sobie do glowy jedno - od mieszania olejow w silniku robi sie kupa.

Zlej stary, zalej nowym i zapomnij o sprawie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopad 2019, 20:21:11 »
Ja tam mieszam i nic się nie dzieje bo raczej bez sensu wywalać cały olej niż dolać 2 setki innego. Bardziej bym sie obawiał zakupu oleju podróbki bo u nas podobno sporo castroli i motuli krąży.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Listopad 2019, 23:01:53 »
Moze czas naprawić wycieki? Do G4AE wchodzą chyba 3 litry.

Skoro między wymianami dolewasz 200ml (bo już jest pod kreską) to znaczy, że realnie spalasz jakieś 700ml na 10 tyś km (zakładam regularne wymiany i pierwsza dolewkę na max na batucie).

Pomijam już fakt, że kupując 5L baniak oleju na wymianę, co czwartą wymianę masz "gratis" ze zlewek z kanisterków.  

Po co kombinować i utrudniać sobie życie?

Sprzedając auto powiedz klientowi dopytującemu się o wymiany oleju, że ma 33% Motula, 33% Castrola i 66% Shella. Uśmiech gwarantowany.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopad 2019, 15:55:31 »
On ma 1.5 diesla a jeżeli do mnie mówisz bo ja mam 1.3 G4EA to wycieki już naprawiłem bo wymieniłem uszczelniacze na zaworach, a przez rok mi brał 1 litr oleju na 1kkm. Teraz zalewam auto Motulem i nie do końca wyeliminowało zużycie oleju bo bierze 0,5-0,7 na 15kkm i tak wchodzą 3 litry a później ten 1 litr mam na dolanie raz między wymianą. Więc teraz dolewam ten sam olej jaki mam w silniku. Wcześniej jak brał dużo oleju to dolewałem do Mobila 10w40 Lotosa 10w40 i jakoś jeździ do tej pory :). Nie bawię się już w głęboki remont o te 500ml bo szkoda zachodu a nie jest to dużo w porównaniu do litra na tysiac km jak wcześniej.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad 2019, 16:24:39 »
Nie ma o co bić piany i dolewać. W niektórych markach nowe mają limity ponad litra oleju i to nie jest powód do naprawy gwarancyjnej.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Przewody hamulcowe
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopad 2019, 17:25:11 »
Panowie tytuł wątku to przewody hamulcowe. Dajcie se siana z tym olejem  :-D