Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Ramka rejestracyjna tył  (Przeczytany 1486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maniek21

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
[Getz TB] Ramka rejestracyjna tył
« dnia: 06 Listopad 2019, 08:55:31 »
Cześć. Mam pytanie odnośnie ramki rejestracyjnej w Hyundai Getz na tylnej klapie.
Zdjąłem wczoraj starą ramkę, bo tablica "latała" w niej przy każdej okazji i drżała.
Są tylko dwa fabryczne otwory (wygląda jak po prostu nawiercone), rdza się już tam wdała i puchnie. Zastałem generalnie jeden blachowkręt już obluzowany oraz jedną śrubę z naciętym gwintem (pewnie, żeby się nie wykręcała, generalnie trzyma).
Przykręcając do tych otworów ramka w ogóle leży trochę za nisko i ociera mi lakier na przetłoczeniach, ale to już trudno.
Generalnie nowa ramka na drżenie pomogła, ale pytanie - jak to teraz prawidłowo przykręcić, macie jakieś patenty?
Myślałem o zdjęciu plastikowej osłony od klapy, włożeniu śrub w te otwory i zakręceniu nakrętek od wewnątrz o ile się tak da.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:56:39 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz] Ramka rejestracyjna tył
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2019, 10:41:55 »
Ja mam ramkę plastykową przykręconą do blachy a potem rejestracja na 3 wkręty dodatkowo by nie zginęła. Jak się wkręca nowe wkręty warto to miejsce zamalować podkładówką i nie będzie rdzewieć otwór.

Offline maniek21

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
[Getz] Ramka rejestracyjna tył
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2019, 14:42:09 »
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że nowego otworu nie będę robił tylko kupię trochę grubszy blachowkręt i wkręcę po prostu w istniejący otwór.

Offline cadamsky

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[Getz] Ramka rejestracyjna tył
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2019, 18:09:40 »
Ja podkleiłem rejestrację do ramki taśmą dwustronnie klejącą - pomaga na brzęczenie.
Samą ramkę przykręciłem grubym i krótkim "blachowkrętem", przedtem wkładając do otworu cienki pasek wycięty z plastikowego kołka (takiego do ściany). Dzięki temu wkręt wszedł na prawdę ciasno i dobrze trzyma. Główkę wkręta potraktowałem klejem i mam pewność, że sam się nie wykręci.

Offline maniek21

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
[Getz] Ramka rejestracyjna tył
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad 2019, 13:07:06 »
Dzięki za rady. Pod ramkę ktoś wcześniej dał silikon. Kupiłem grube blachowkręty w markecie budowlanym +podkładka, wkręciłem i trzyma jak nie wiem.