Autor Wątek: Wyciek z nad turbiny  (Przeczytany 1217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lydzix

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Wyciek z nad turbiny
« dnia: 12 Październik 2019, 22:45:28 »
Witam!
Jak w temacie cieknie mi olej "gdzieś" nad turbina. W dolocie powietrza i z odmy sucho, w srodku od tej strony tez sucho, luzu nie czuć. Na zdjeciu widac kapke oleju, ale wytarlem i po tygodniu i mocnieszym zacisnieciu obejmy jest juz sucho, wiec olej splywa po turbinie gdzies z gory ale nie za bardzo wiem skąd. Nie jestem mistrzem mechaniki ale widac ze turbina wyglada na dobra a jak dam do mechanika to zacznie mi wymyslac jakies badziewia a moze wystarczy cos dokrecic :P Czy macie wiedzę cóż to moze byc??
Auto to Tucson 2007
Silnik 2.0 crdi 136KM

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 272
Wyciek z nad turbiny
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2019, 18:30:00 »
Sprawdź dokładnie przewód który jest zakładany na turbinę i podaje dalej powietrze do silnika, mnie pękł na łuku w dwóch miejscach i też podobnie rzygało olejem, każda turbina wywala olej tylko zależy ile na to niema lekarstwa. Mam nową oryginalną turbinę i też wywala olej może nie tak jak u Ciebie ale to robi. Mechanik mówił, że to odma więc założyłem separator i czysto dopiero podczas mycia intercoolera i przewodów znalazłem problem teraz jest wszędzie sucho.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Wyciek z nad turbiny
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2019, 18:56:17 »
Trudno wyczuć.
Weź umyj to wszystko ładnie może być zmywaczem do hamulców i wtedy patrz gdzie cieknie. Tak to jest wszystko zapaćkane i nie widać.