Autor Wątek: Rozbity Tucson kilka pytań odnośnie częsci  (Przeczytany 1997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Rozbity Tucson kilka pytań odnośnie częsci
« dnia: 18 Wrzesień 2019, 12:12:14 »
Witam.
Rozbiłem sobie Tucsona spotkanie z jeleniem, do wymiany mam zderzak przód, błotnik lewy, lampa lewa, pas przedni, maskę da rade wyklepać, wywaliło obydwie poduchy, nie działające pasy bezpieczeństwa.
Moje pytania są następujące czym się różni wersja angielska lampy od zwykłej europejskiej jak to ewentualnie sprawdzić... bo w sprzedaży na allegro w wiekszości są wersje angielskie.
Jak to jest z pasami bezpieczeństwa muszę wymienić całe pasy i napinacze z klamrą gdzie się wtyka pas ( te przy fotelach) ??
Gdzie znajduje się czujnik poduszek powietrznych ?? Czy po takim wybuchu poduszek on jest do wymiany ewentualnej naprawy ??

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Rozbity Tucson kilka pytań odnośnie częsci
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2019, 06:13:07 »
Co do lamp, nie wiem jak to jest w Hyundaiu ale spotyka się oznaczenia na lampach LHD - Left Hand Driwing lub RHD - Right Hand Driwing.

Są też oznaczenia E.. ale tu trzeba poszukać jakie E.. tu wiem że, są dziwne tematy :)

Mogą być też strzałki - jeśli strzałka będzie skierowana w lewo to oznacza ruch lewostronny, w obie strony, to przeznaczona do obu kierunków jazdy - co by to nie miało oznaczać - pewnie lampa symetryczna, a brak strzałki - przeznaczona do ruchu prawostronnego

Najlepiej sprawdzić po VIN numery fabryczne lamp i po nich szukać.

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Rozbity Tucson kilka pytań odnośnie częsci
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2019, 21:57:24 »
Jak wygląda kwestia wystrzelonych poduszek ?? Jakie sensory i czujniki muszę wymienić i gdzie się znajdują ??