Autor Wątek: [Matrix] Małe problemy przy odpalaniu  (Przeczytany 2513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robiks

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« dnia: 23 Wrzesień 2019, 13:48:17 »
Witam.

Od niedługiego czasu mam taki problem.
Rano jak wsiadam do samochodu to odpala dopiero za drugim, trzecim razem. Potem jak jeżdżę i zatrzymam samochód to odpala normalnie. Sekwencja też przełącza się bez problemu. Nie ma różnicy w mocy. Wymieniłem przewody do świec i świece. Nic to nie zmieniło. Nawet jak po pracy wsiadam i odpalam to dopiero za drugim razem odpali. Nie ma mrozu, kable nowe, nie wiem gdzie szukać przyczyny. Podczas jazdy zachowuje się normalnie. Tylko jak postoi parę godzin to tak ma. Może spotkał się ktoś z podobnymi objawami. Bo jak przyjdzie zima i mrozy to może byc jeszcze gorzej.
Każda pomoc mile widziana.

pozdrawiam

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2019, 14:23:45 »
masz coś z paliwem ( prawdopodobnie cofka) zrób tak: po kilku godzinach wsiądź do samochodu, przekręć kluczyk (ale nie odpalaj) poczekaj kilka sekund aby załączyła się pompa paliwa, wyłącz zapłon i teraz spróbuj odpalić. jeżeli odpalisz bez problemu tzn że masz problem z pompą lub przewodami (nieszczelności- zapowietrzony układ paliwowy) czyli gdzieś dostaje się powietrze.

Offline robiks

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2019, 20:41:42 »
Wczoraj i dzisiaj próbowałem tak zrobić ale niestety nic to nie daje. Dalej trzeba dwa, trzy razy kręcić żeby odpalił.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2019, 21:01:50 »
Ja stawiam na jakiś problem z lpg. Rozjechane mapy czy coś. Gazownik powinien pomóc. Tak dumam po lekturze z netu :-D

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2019, 21:04:25 »
Ile ma lat akumulator może to jego wina, mam tak w swoim Peugeocie zrobiło się tylko zimniej to już mu się nie chce odpalać. Wspomagam go power bankiem i wtedy pali od kopa.

Offline robiks

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2019, 16:40:10 »
Nie wiem, czy to ma coś z tym wspólnego ale po wymianie przewodów i swiec, podłaczyłem się  do sterownika gazu i zrobiłem autokalibrację.
Wszystko przebiegło OK.
Zresztą na gazie chodzi bez zarzutów. Mapy benzynowej nie kasowałem.
Nie ma najmniejszej różnicy podczas przełaczania z LPG na benzynę i odwrotnie. W czasie jazdy też nic sie nie dzieje, nie szarpie, nie gaśnie, pracuje normalnie jak powinien. No i jak sie zatrzymam do sklepu czy gdziekolwiek to potem odpala bez problemu.
Poza tym odpalam na benzynie, więc instalacja gazowa czeka na przełaczenie.
Przy sterowniku w samochodzie jeśli chodzi o benzynę nic nie ruszałem.
Ale jeszcze zauważyłem, że kiedy rano odpalam np. po drugim przekręceniu to kiedy dodaje gazu (praca na benzynie) i chce ruszyć na jedynce to tak jakby go dusiło. Wtedy muszę wcisnąć sprzegło bo by się zdusił a sterownik dodaje automatycznie obroty. Więc musze pedałem dodac więcej gazu żeby ruszyć. Potem jest wszystko ok. Przełacza się nawet nie wiem kiedy na LPG i jechac mozna juz normalnnie.
A akumulator jest prawie nowy więc tutaj nie ma sie czego czepiać.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
[Matrix] Małe problemy przy odpalaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrzesień 2019, 17:57:01 »
Rozumiem, że jest to obojętne czy jedziesz na benzynie czy na gazie to silnik zachowuje się tak samo, nie masz go przymulonego czasem na benzynie. Pewnie przejechałeś sporo na gazie ?. Powiem Ci tak miałem fiacika Palio 1.2 założyłem instalacje gazową bo oszczędny to on nie był. Przez 2 może 3 lata nie widziałem różnicy pracy silnika czy to na gazie czy na benzynie ale po pewnym czasie na benzynie go muliło jak jechałem w trasę to go przegoniłem na benzynie i trochę odzyskiwał wigoru ale zaraz było to samo po prostu wtryski lały. Wtryski jak nie pracują kleją się od benzyny. Kolega ostatnio w daci czyścił wtryski dodając środka do benzyny bo zapalał mu za 3, 4 razem. Czyszczenie trochę pomogło, a na gazie przejechał prawie 300 000 km