Autor Wątek: Dźwięk odpiętych pasów  (Przeczytany 1325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline r@kson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Dźwięk odpiętych pasów
« dnia: 18 Sierpień 2019, 12:29:30 »
Siemka. Kto się orientuje gdzie można zlokalizować głośniczek z którego wydobywa się męczący dźwięk niezapiętych pasów. Może ktoś wie jak to wyłączyć bez jakiejś lewej ingerencji w czujniki czy przez wkładanie przejściówek. Chodzi mi o to, żeby wszystko działało jak do teraz ale informowało jedynie za pomocą światełek na desce. Ten sygnał męczy ucho niesamowicie. Najgorzej jak pasażer z tyłu odpina pasy przed zatrzymaniem auta, wychodzi z niego, a sygnał daje po uszach jeszcze z 20 sekund. Może jest opcja wyłączenia tego przez podłączenie komputera. Ktoś coś. DZIĘKI

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Dźwięk odpiętych pasów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2019, 13:43:19 »
dawno temu moj znajomy mial kolizje jechal bez pasow poduszka zlamala mu kark
to jest zly pomysl bardzo zly
ja stosuje taka metode
ktos nie zapial pasow piszczy to mowie ze za 30 sekund blokada auta i bedzie potrzebny serwis bo ten typ tak ma
i to dziala    :-D

Offline NonPhixion

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Dźwięk odpiętych pasów
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2019, 09:23:48 »
W wielu autach obecnie jest tak, że jak kompem wyłączysz czujnik w siedzeniach to poduszki nie wystrzelą podczas dzwona.

Jest jeszcze opcja kupienia samych zapięć pasów i wpięcie ich w gniazda, ale tutaj słusznie Andreas zauważył, że przy dzwonie może się to zakończyć kalectwem.

Offline r@kson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Dźwięk odpiętych pasów
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2019, 18:11:49 »
Panowie dzieki za porady, ale ja nie chcę nic wyłączać. Chcę ściszyć ten dźwięk albo skrócić jego długość. Ktoś trochę przesadził z intensywnością tego i czasem pikania.

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Dźwięk odpiętych pasów
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2019, 12:02:24 »
cytat z przepisow
Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba która tego obowiązku nie dopełniła.
Karą za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jest obecnie 100 zł mandatu i 2 punkty karne.

Kierowca jest zobowiązany upewnić się czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
Jeżeli tego nie zrobi, naraża się na kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne.

W sytuacji kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia,
to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zl.