Autor Wątek: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy  (Przeczytany 4426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JerzyR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Luty 2021, 08:58:44 »
daj znać czy na przeglądzie ASO robiło jakieś problemy z tym filtrem? Dzieki

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2021, 09:29:52 »
Rok temu też przyjechałem na przegląd ze swoim filtrem i nie było żadnego problemu :) A wtedy nie miałem Filtrona tylko w ogóle jakąś nieznaną markę. Wystarczy zadzwonić do ASO i uzgodnić czy można przywieźć swoje materiały. No tak przynajmniej jest w Hyundai MAGO Piła.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty 2021, 09:36:32 »
Aso ci go porządnie nie zamontuje. Bo nie zmarnują czasu na wyczyszczenie otworu, w którym się go montuje. Zrób se to sam, będzie lepiej.

Offline JerzyR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2021, 09:50:30 »
ja też sam montuję filtr kabinowy i jeszcze dodatkowo ozonowanko aplikuję

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty 2021, 10:10:17 »
Istnieją tacy, co są "ofiarami aso" całe życie. Nawet wyjąć kamyczek z bieżnika tam jadą.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Luty 2021, 11:10:03 »
Panowie, przecież tu nie chodzi o brak umiejętności, bo wymiana tego filtra leży jeszcze w zakresie moich kompetencji mechanicznych i nie stanowi żadnego problemu ;)
Chodzi o kasę - umawiając się na termin przeglądu zapytałem kierownika serwisu jakie wymiany będą dokonane. Oprócz oleju i filtra oleju na zbliżający się przegląd wypada u mnie jeszcze wymiana filtra kabinowego oraz filtra powietrza. ASO nie patrzy czy te filtry są czyste - ma być wymieniony i koniec. Zatem ASO wyrzuca mój nowy filtr za 20 zł i wstawia swój, również warty te 20 zł, ale każe sobie za to płacić... stówę*.

*Skąd wziąłem tę kwotę: http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,13046.msg116687.html#msg116687

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Luty 2021, 11:57:41 »
Przeczytałem dwa razy, ale nadal nie rozumiem tej logiki.

A filtr paliwa to kiedy wymieniają? Bo to ważne w dieslach, a zwykle jest pomijane przez "fachowców".

Offline JerzyR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Luty 2021, 11:58:20 »
Jak jeszcze istniał Polmotors we Wrocławiu to wisiała tam tabelka opłat za przeglądy - sama robocizna. Materiały można było przynieść swoje, ale też mówiłem żeby mi nie wymieniali filtra kabinowego bo już to zrobiłem miesiąc temu. Robocizna jest za przegląd ryczałtowa, ale przynajmniej nie doliczą ci 100zł za filtr, który możesz kupić za 20zł (zamiennik).

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Luty 2021, 12:17:15 »
Przeczytałem dwa razy, ale nadal nie rozumiem tej logiki.
Przykro mi, nie wiem jak inaczej mogę to napisać. Może przeczytaj po raz trzeci.
A filtr paliwa to kiedy wymieniają?
Zadzwoń do ASO to się dowiesz.

Jerzy, przypuszczam, że teraz też jest podobnie z opłatą za robociznę. Zaoszczędzić można jedynie na materiałach. Problem w tym, że do książki gwarancyjnej ASO musi wpisać wymianę filtrów i oleju. Jeśli ja sam wymienię filtr to nikt mi tego nie uwzględni w gwarancji. Dokładnie tak samo jak nikt z ASO nie podpisze się pod wymienionym przeze mnie olejem.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Luty 2021, 12:26:22 »
Hehe, to chyba typowe obawy konsumpcjonisty. ;-)

Przedostatnie auto kupiłem w wersji "serwisowane w aso". I to wyłącznie, nawet wymiana opon i żarówka. W obudowie filtra powietrza przyrośnięty, pięcioletni piasek, hamulce klasycznie zapuszczone, pod maską nigdy nie odkurzane/sprzątane, zza nadkoli liście i inne brudy nigdy nie wymiecione. Wszystko wg harmonogramu czynności przeglądów. Bo przecież aso zapewnia "all-inclusive". No ale sam dbam znacznie lepiej.

Właściciel typowy - bez pojęcia o czymkolwiek.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2021, 12:32:47 przez weuek »

Offline JerzyR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Luty 2021, 12:43:35 »
Tylko, że wymiana filtra kabinowego może być wykonana samodzielnie - jest opisana w książce użytkownika i z tego tytułu nie stracisz gwarancji. Natomiast wymiana oleju musi być w ASO.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Luty 2021, 13:57:40 »
Tylko, że wymiana filtra kabinowego może być wykonana samodzielnie - jest opisana w książce użytkownika i z tego tytułu nie stracisz gwarancji.
Jerzy, nie chodzi tylko o gwarancję. Chodzi o pieniądze. Ja dziś wymienię ten filtr samodzielne a za dwa tygodnie mam przegląd i zrobią mi to samo w ASO. Wymienią mój nowy filtr (za 20 zł) na swój nowy filtr (za 100 zł). Muszą to zrobić, bo po 3 latach ASO wymienia wszystkie filtry i nikogo nie interesuje w jakim stanie masz filtr w samochodzie - wsadzą Ci nowy i za to zapłacisz. A przynajmniej u mnie tak by było, ponieważ wymiana filtra kabinowego jest jednym z obowiązkowych elementów na przeglądzie po 3 latach.

Z mojej strony to wszystko. Mam przegląd za 2 tygodnie, pojadę, wymienią mi filtry i olej, wpiszą wszystko do książki gwarancyjnej.
A jak wy chcecie przekonywać ASO żeby wam wpisało do książki gwarancyjnej samodzielną wymianę jakiegokolwiek filtra to życzę powodzenia.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Luty 2021, 14:06:23 »
Muszą to zrobić, bo po 3 latach ASO wymienia wszystkie filtry i nikogo nie interesuje w jakim stanie masz filtr w samochodzie - wsadzą Ci nowy i za to zapłacisz. A przynajmniej u mnie tak by było, ponieważ wymiana filtra kabinowego jest jednym z obowiązkowych elementów na przeglądzie po 3 latach.
To faktycznie zależy od konkretnego serwisu. Ja kupiłem samochód i kilka miesięcy później sam wymieniłem filtr kabinowy po zimie ponieważ robię to co rok (tak po prostu sam od siebie dbam). Miesiąc po wymianie miałem przegląd gwarancyjny i powiedzieli co będą robić, miedzy innymi filtr kabinowy. Powiedziałem, że wymieniłem sam miesiąc temu i nie robili problemu żadnego. Po prostu go nie wymienili.

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Luty 2021, 19:33:28 »
Wymienią mój nowy filtr (za 20 zł) na swój nowy filtr (za 100 zł). Muszą to zrobić, bo po 3 latach ASO wymienia wszystkie filtry i nikogo nie interesuje w jakim stanie masz filtr w samochodzie - wsadzą Ci nowy i za to zapłacisz.

Za robociznę wymiany filtra płacisz w przeglądzie czy dojdzie do skutku czy nie, nie ma w "przeglądzie" wyszczególnionej pozycji robocizna: wymiana filtra kabinowego.
Są trzy opcje albo kupisz filtr za 20zł i ci go wymienią, albo przepłacisz i dasz się naciągnąć na filtr w ASO albo przekonasz doradce serwisowego (co naprawdę nie jest sztuką) że sobie go sam wymieniłeś dwa tygodnie wcześniej. Serwis nie odmówi Ci wymiany jeżeli dostarczone materiały są zgodne z wymaganiami producenta samochodu - Nic nie wpiszą do książki po za stanem licznika i pieczątką.
Mogą odmówić usługi lub wpisać uwagi jeżeli doniesiesz niespełniające wymagań materiały i zażądasz żeby w koszcie przeglądu ci je wymienili.

Offline JerzyR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Filtr kabinowy/przeciwpyłkowy
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Maj 2022, 18:36:50 »
Jest już do kupienia oryginalny filtr kabinowy węglowy w ASO. Made in slovakia
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2022, 18:50:21 przez JerzyR »