Autor Wątek: [Grandeur TG] Objętość płynu hamulcowego w układzie  (Przeczytany 2923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czukwa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Grandeur TG] Objętość płynu hamulcowego w układzie
« dnia: 23 Sierpień 2019, 12:35:55 »
Cześć. Nadeszła pora na wymianę płynu hamulcowego w aucie. Chcę kupić płyn samemu, ale nie umiem znaleźć informacji o tym, ile go potrzebuję. Czy ktoś z Was wie może, ile płynu hamulcowego jest mi potrzebne do wymiany w całym układzie?

Serdeczne dzięki z góry.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
[Grandeur TG] Objętość płynu hamulcowego w układzie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2019, 13:49:46 »
Całkowita objętość płynu w układzie zależy od tego jak bardzo masz zużyte klocki hamulcowe. :-)

1.5 litra płynu powinno wystarczyć z grubym zapasem. Pamiętaj, żeby bardzo uważać, by nie zapowietrzyć pompy ABS.

Offline Czukwa

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[Grandeur TG] Objętość płynu hamulcowego w układzie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2019, 14:02:32 »
Dzięki Hants. Co do samej wymiany - chyba jednak zlecę fachurze, w obawie przed własnym partactwem.

Imponujący wynik Sonatą. Kupując obecny wóz szukałem właśnie Sonaty, ale na ten silnik się nie natknąłem - jak się spisuje?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
[Grandeur TG] Objętość płynu hamulcowego w układzie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2019, 18:54:00 »
Wymiana płynu nie jest trudna, ale trzeba pamiętać by często uzupełniać zbiorniczek. Są specjalne pompki/strzykawki ułatwiające zadanie - robótka jest szybka i czysta.

G4KC, spisuje się u mnie świetnie - nie narzekam, choć z tym silnikiem przejechałem zaledwie 26tys mil. Zwawy, dynamiczny, bez dramatu na stacji benzynowej. Wciąż planuję zagazowanie, ale nie mam ostatnio czasu.

W sieci są jednak duże ilosci negatywnych komentarzy - głównie i jeynie z USA. Była jakaś afera z niechlujnie odlanymi blokami i paprochami psującymi łozyska. Korbowody są strasznie długie, tłoki mają bardzo krótkie fartuchy i ponoć szybko scierają teflon. Consensus jest jeden - wymieniać olej i korzystać z porządnych.  

Do nadwozia nie mam żadnych poważnych zastrzeżeń. Wszystko działa jak powinno.

Więcej powiem za 100 tysięcy mil. ;)