Autor Wątek: [Getz] Problem z dymieniem na biało getz 1.1  (Przeczytany 1490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamiletz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Problem z dymieniem na biało getz 1.1
« dnia: 27 Listopad 2019, 13:46:19 »
Witam serdecznie.

Mam problem z moim Hyundaiem Getz 1.1, mianowicie na zimnym, czy na ciepłym silniku samochód cały czas dymi na biało. Nie jest to jakiś mega gęsty dym, aczkolwiek zauważalny jak duża chmura z papierosa non stop. Przy naciśnięciu pedału gazu, dym jest większy. Z tłumika leci kropelkami jakaś woda, czy coś podobnego (nie ma zapachu, ani koloru)

Moje przypuszczenia to uszczelka pod głowicą, chociaż płynu nie ubywa, a silnik chodzi cicho i ma sporo mocy.

Samochód zakupiłem jakies 2 tyg. temu, co prawda dymił, ale nie dużo. Zaczął bardziej dymić po kilku km.

W domu sprawdziłem poziom olejów i płynów - był niski, więc zrobiłem dolewkę. Przestał dymić o dziwo, lecz po kilku dniach problem powrócił.

Od siebie dodam jeszcze, iż poprzedni właściciel nie robił dużych tras, tylko kilka km. do pracy, a auto nie stało w garażu. U mnie jest ono garażowane i jeżdżę nim kilkanaście km. dziennie.

Proszę o pomoc, może ktoś z Was miał ten sam problem i wie, o co chodzi ;) Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:58:05 przez Brt »

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Problem z dymieniem na biało getz 1.1
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2019, 23:09:08 »
Są testery szczelności uszczelki pod głowicą. Można też podjechać do warsztatu.
W taką pogodę jak jeszcze nie jest rozgrzany to woda  może parować, ale jak się rozgrzewa powinno być tego coraz mniej.

Jakby był w spalinach olej to raczej byłoby czuć.

Po Twoim opisie to raczej uszczelka, w Getzie raczej nie ma EGR-a chłodzonego wodą, gdzie woda może powrócić do komory spalania.
Zrób test to będzie wiadomo lub dłuższą trasę i sprawdzisz ile i czy ubywa olej/płynu chłodzącego.

Sprawdź korek oleju i bagnet czy olej ma inną barwę (inna konsystencja, masło)