Autor Wątek: HYUNDAI I30 GD 1.4 crdi POJEMNOŚĆ BAKU  (Przeczytany 1214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wisiolek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
HYUNDAI I30 GD 1.4 crdi POJEMNOŚĆ BAKU
« dnia: 14 Lipiec 2019, 13:00:17 »
Zależy mi na jak najrzadszym tankowaniu autka.
W którym momencie najlepiej już się zbiżać do stacji aby tankować jak najrzadziej.
Informacja o niskim poziomie paliwa pokazuje mi się jak na komputerze jest jeszcze zasieg ok 100km
Po podjechaniu na stację wlewam max 47litrów (bak ma 53l)
Ewentualnie czy przy samochodach z silnikiem diesel nie powinno się dojeżdzać aż do pustego baku.

Jak to u Was w praktyce wygląda

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
HYUNDAI I30 GD 1.4 crdi POJEMNOŚĆ BAKU
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2019, 09:39:02 »
W renówce mam kociołki 1300L. Jak na razie najwięcej zatankowałem 1190L  :-D . Wiem, przykład od czapy ale tak to wygląda u mnie w praktyce  ;-)

Myślę, że w Twoim przypadku wlewanie 47L na 53L zbiornik jest spoko i nie ma co wyciągać więcej paliwa.

Kiedyś w Gpunto wyjechałem paliwo prawie do zera. Po dotankowaniu ok 12L i odjechaniu z 7-8 km od stacji auto przestało reagować na pedał gazu. Żonka osądziła, że wlałem Pb zamiast ON :shock:  Silnik nie zgasł, po trwało to z 10 minut i jakoś mu przeszło. Sytuacja więcej się nie powtórzyła więc uznaję, że nie ma co wyjeżdżać paliwa do zera.

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
HYUNDAI I30 GD 1.4 crdi POJEMNOŚĆ BAKU
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2019, 16:20:25 »
benzyna  1,6
zolta kontrolka  - 60km
jade dalej
kontrolka zgasla za to zaczyna migotac ekran kompa w miare przebytych km co raz szybciej  i w koncu jest stacja - ulga wlalem 53l.
mala uwaga -  paliwo chlodzi pompe jego zbyt mala ilosc moze powodowac grzanie sie pompy co moze ja uszkodzic
mala ilosc paliwa powoduje ze zwieksza sie przestrzen ktora wypelnia wilgoc (benzyna) nie wiem jak to dziala na rope
jadac w trase zbiornik do oporu - nie wiadomo co sie przydazy - korki
a propo w niemczech za brak paliwa na autobanie jest mandacik