Autor Wątek: Migająca kontrolka immobilizera  (Przeczytany 3213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slawo8686

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Migająca kontrolka immobilizera
« dnia: 08 Marzec 2019, 12:33:37 »
Witam.
Chodzi o Hyundai ix35 1.7 CRDi.
Wczoraj odpaliłem auto rano bez żadnego problemu, przejechałem trasę, wróciłem. Auto odstawiłem na parking. Po około 3-4 godzinach poszedłem do auta, ponieważ musiałem znowu ruszyć w drogę i tu moje zdziwienie. Przekręcam kluczyk, miga kontrolka od immobilizera, rozrusznik kręci ale nie odpala przez immobilizer. Zrobiłem tak 3 razy i stwierdziłem, że zamknę auto centralnym zamkiem i otworzę jeszcze raz. Po takim zabiegu auto odpaliło bez zająkniecie jak zasze :) A kontrolka od immobilizera już nie migała.
Moje pytanie, czy wiecie co może być powodem takiej sytuacji? Kluczyk, komputer źle oczytał kod immobilizera w kluczyku czy coś bardziej poważnego? Może ktoś z Was miał podobną sytuację?
Pozdrawiam.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Migająca kontrolka immobilizera
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2019, 09:11:50 »
Może kończy się bateria w kluczyku.

Offline slawo8686

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Migająca kontrolka immobilizera
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marzec 2019, 10:32:04 »
Hmmm, moze masz racje i moze cos w tym jest :) Bo teraz sobie przypominam, ze czesto musze mocniej wcisnac przyciski, zeby otworzyc albo zamknac auto :)
Wymienie baterie i po sprawie moze bedzie.
Dzieki za nakierowanie :)

Offline slawo8686

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Migająca kontrolka immobilizera
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec 2019, 21:58:22 »
Niestety to nie jest wina baterii. Baterie wymienilem i dzisiaj znowu powtorzyla sie akcja z migajaca kontrolka immobilizera i brak mozliwosci odpalenia auta.
POMOCY !!! :(

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Migająca kontrolka immobilizera
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2019, 20:12:42 »
To tylko kolejne sugestie , centralka, przełamany(nie do końca przewód w przelotce najczęściej w drzwiach od strony kierowcy) na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeśli coś nie padnie do końca to jest najtrudniejsze do zlokalizowania

Pozdrawiam i życzę powodzenia

[ Dodano: 2019-03-16, 21:16 ]
Spróbuj użyć drugiego kluczyka jeśli taki posiadasz bo w tym pierwszym może być uszkodzony transporder (upadek zamoczenie namagnesowanie) ale też odbiornik zwykle umieszczony w zegarach , zimny lub pęknięty lut. W ostateczności czeka cię wizyta w serwisie co nie jest niestety tanie.

Offline slawo8686

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Migająca kontrolka immobilizera
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2019, 14:10:48 »
Problem się sam naprawił. Nie wiem jak, ale już nie pojawia się.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Migająca kontrolka immobilizera
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2019, 13:54:01 »
Szczęściarz..... :mrgreen:  :mrgreen: