Autor Wątek: Kontrolka ładowania i akumulatora  (Przeczytany 1950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek999

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Kontrolka ładowania i akumulatora
« dnia: 21 Lipiec 2019, 12:12:44 »
Szanowni koledzy w moim tucson 2.0 benzyna świeci się kontrolka od ładowania i hamulca nie gasną po odpaleniu auta może pomożecie rok auta 2006

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Kontrolka ładowania i akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2019, 12:27:41 »
A ładowanie i poziom płynu hamulcowego są ok?

Offline Jacek999

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Kontrolka ładowania i akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2019, 12:52:50 »
Płyn jest a jak sprawdzić ładowanie bez odpowiedniego narzędzia

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Kontrolka ładowania i akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2019, 13:07:12 »
Hmm wystarczy multimetr za ok 20zl. A bez tego? Zobacz wieczorem czy przy dodaniu gazu światła świecą jaśniej. Nie wiem ile jeździsz z tą kontrolną. Bez ładowania za długo byś nie pojeździł. Co do kontrolki od hamulca, to ręczny lub czujnik na zbiorniczku lub też zużyte klocki.

Offline Jacek999

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Kontrolka ładowania i akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2019, 13:12:53 »
Obie zaswiecily się jednocześnie myślę że są połączone problem wystąpił dzisiaj przed południem nie jeździłem wcale no i nie mam czym zbadać problem więc czeka mnie chyba regeneracja alternatora a może jakiś bezpiecznik lub przekaźnik może kolega mi wysłać schemat jaki jest w moim tucson

[ Dodano: 2019-07-21, 13:34 ]
Zrobiłem tak zapalilem silnik i odłączyłem kleme - minus silnik zgasł więc gdyby było ładowanie nie powinien zgasnac czyli niema ładowania więc obstawiam alternator jeśli się mylę to mnie poprawcie szanowni koledzy

Offline Janusztytanowy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Kontrolka ładowania i akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2019, 18:47:37 »
odłączanie akumulatora w trakcie pracy silnika może narobić poważnych szkód nie polecam takich metod. Miernik jest na tyle tani, że można go kupić nawet na jednorazowe sprawdzenie ładowania :)

Offline Krzecha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Kontrolka ładowania i akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2019, 19:42:56 »
Na 100% skończył się akumulator, to normalna rzecz eksploatacyjna tak jak klocki czy tarcze.
Dwa lata temu przepaliły mi się diody i strzelił regulator. Palił się ręczny i akumulator na desce.
Zaprowadziłem do elektryka, w dwie godziny temat ogarnął. Zregenerował i mam spokój na lata.
Zwróć uwagę na vacuum pompę na alternatorze, żeby dobrze dokręcili bo u mnie po robocie zaczęło się pocić i musiałem węża wymieniać.