Autor Wątek: [i20 PB] [I20] Wibracje nadwozia.  (Przeczytany 3145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej_2,4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[I20] Wibracje nadwozia.
« dnia: 26 Czerwiec 2019, 19:11:17 »
Cześć.
W czasie jazdy czasami auto bez żadnej widocznej przyczyny zaczyna wibrować, czasami po 2-3 kilometrach, czasami po 200, nie ma zasady. Wibracje ustępują po zwolnieniu poniżej 40 km/h. Wrażenie mam takie jakby od kół ze strony pasażera, ale 100% pewności niestety nie mam. Usterka ta nie ma nic wspólnego ani z oponami ani z felgami, gdyż na zimowym komplecie występowała tak samo jak i na letnim (zima felgi stalowe + nowe opony, lato alusy + opony 2-letnie). Wymienione także zostały łożyska na tylnym kole ze strony pasażera i nadal bez zmian. Dzisiaj na kanale szarpałem za półosie, luzów nie wyczułem. Najlepsze że w międzyczasie auto było na przeglądzie, gdzie diagnosta na szarpakach konkretnie auto pomaltretował, i żadnych wskazań co do usterki. Co gorsza, przejażdżka z jednym mechanikiem, nic, problem nie wystąpił, z drugim to samo. Masakra jakaś...
Może ktoś spotkał się z takim cudem, i byłby w stanie podpowiedzieć co mogę z tym zrobić, żeby dalej cieszyć się bezproblemową jazdą tym autkiem?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:58:18 przez Brt »

Offline Adik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[I20] Wibracje nadwozia.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2019, 11:55:07 »
W moim przypadku przyczyną był hamulec postojowy. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu odpowiednich czesci problem znikł.

Offline hrabia126

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[I20] Wibracje nadwozia.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2019, 12:41:05 »
Też mam podobną dolegliwość. Przy prędkości ok 80-90 + km/h zaczyna  mi wibrować auto co przenosi się na kierownice. Nie jest to ciągłe tylko występuje czasami po zwolnieniu do 20 km badz zatrzymaniu efekt na jakis czas (dluzszy badz krotszy) ustepuje. Glowilem sie jaka moze byc przyczyna i wyczailem ze moze byc to esp. Bo wylaczeniu esp jak narazie sie nie pojawilo. Musze teraz dojsc jaka usterka jest z esp bo na desce nie mam zadnego kumunikatu o bledzie.

Offline kkku

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [I20] Wibracje nadwozia.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2021, 13:11:03 »
Witam
U mnie podobny problem. Mechanik zasugerowal wymiane swiec ale nie pomoglo.
hrabia126 czy uporales sie juz z tym problemem. Jak wylacza sie esp w tym autku?
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2021, 13:14:41 przez kkku »

Offline hrabia126

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [I20] Wibracje nadwozia.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec 2021, 09:59:28 »
Tak to nie była wina esp. Znalazłem fajnego mechanika z serwisu Hyundaia naprawił. Z tego co mi piwiedział to było to coś z ręcznym jest tam jakiś element od ręcznego co trzyma linke jakiś ślizgacz czy coś w tym stylu że czasami się zaciera od wilgoci i wody. Ponoć to wyczyścił i przesmarował i od tego czasu 5 miesięcy działa i dany objaw nie występuje.