Autor Wątek: Rozmiar głośników przód/tył  (Przeczytany 956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Rozmiar głośników przód/tył
« dnia: 09 Wrzesień 2020, 16:27:01 »
Cześć.
Zanim zdejmę boczki i zabiorę się za wymianę fabrycznych głośników, chciałbym spytać się o ich wymiar. Czy są to 6-calowe głośniki i czy w przednich i tylnych drzwiach głośniki są tej samej wielkości (średnicy), bo chciałbym kupić coś lepszego na przód, a na tył przełożyć przednie, bo też grają lepiej od obecnych, fabrycznych tylnych?
Oprócz tego, chciałem się spytać, gdzie w bogatszych wersjach wyposażenia są montowane tweetery (te małe głośniki wysokotonowe), bo w mojej bieda-wersji nie ma? Słupek A, zaślepka lusterka, góra drzwi?
Dziękuję z góry.

Offline yeti

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Rozmiar głośników przód/tył
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:18:54 »
z przodu (z tyłu podobno też ale tam jeszcze nie zaglądałem) są 6.5" czyli 165mm, są od razu zintegrowane z dystansem i przynitowane do poszycia drzwi.

tw są w trójkątach lusterek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Rozmiar głośników przód/tył
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:33:52 »
Czy w tylnych drzwiach jest instalacja pod głośniki czy trzeba dorabiać?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Rozmiar głośników przód/tył
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2020, 22:31:50 »
z przodu (z tyłu podobno też ale tam jeszcze nie zaglądałem) są 6.5" czyli 165mm, są od razu zintegrowane z dystansem i przynitowane do poszycia drzwi.

tw są w trójkątach lusterek.
Dzięki za konkretne odpowiedzi. Z tymi nitami trochę niefajnie, ale coś tam się podziała. Grunt, że przód i tył takie same.
Jeszcze raz dziękuję.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Rozmiar głośników przód/tył
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2020, 09:27:52 »
Czy w tylnych drzwiach jest instalacja pod głośniki czy trzeba dorabiać?
Jak masz z tyłu głośniki, to masz i instalację, której można użyć do podłączenia głośników niefabrycznych. Trzeba tylko odciąć wtyczkę, bo ona pasuje tylko do dystansu (obudowy) głośnika fabrycznego. Chyba, że wytniesz głośnik fabryczny z dystansu (bo widziałem takie akcjer na youtube - to też jakieś rozwiązanie), to będziesz mógł użyć wtyczki oryginalnej.