Autor Wątek: [i30 FD] delikatny pisk  (Przeczytany 3631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

buster

  • Gość
[i30 FD] delikatny pisk
« dnia: 20 Czerwiec 2015, 23:33:49 »
Witam serdecznie! Ostatnio cos mi delikatnie popiskuje w okolicach silnika.. Po wcisnieciu sprzegla pisk ustaje, ale po jego zwolnieniu znowu piska. Co moze byc przyczyna? Pasek klinowy?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] delikatny pisk
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2015, 11:45:34 »
Nagraj to zbadamy...:)

Offline jendrzej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[i30 FD] delikatny pisk
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2015, 13:21:32 »
Hmm.. Takie objawy daje łożysko oporowe sprzęgła.

buster

  • Gość
[i30 FD] delikatny pisk
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec 2015, 00:30:46 »
No nagrywac moze nie bedziemy.. heh. Z tego co sie wstepnie orientowalem, to tak jak mowi jendrzej, moze to byc ktoras z czesci sprzegla i najprawdopodobniej bedzie to lozysko oporowe. Za tydzien oddaje samochod do mechanika i bede wiedzial co dokladnie jest problemem. Wole to sprawdzic, bo za miesiac jade na urlop, trzeba bedzie machnac ponad 1300 km wiec raczej nie chcialbym problemow ze sprzeglam po trasie.. Poki co poczekam co mi powie mechanik i jak bede juz wiedzial to napisze jakies info dla zainteresowanych.

[ Dodano: 2015-07-11, 23:02 ]
No. Po problemie, odebralem samochod i nic nie "piska". Co sie okazalo wystarczylo przesmarowac wysprzeglik sprzegla a juz myslalem ze szykuje sie jakas grubsza naprawa sprzegla. Ale za to wyskoczylo cos innego - trzeba bylo wymienic tarcze i klocki z przodu, postanowilem nie oszczedzac na hamulcach i wyszlo pare stowek..   :-/   kupilem caly osprzet TRW. Chyba dobra decyzja..?

Offline wolodi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i30 FD] delikatny pisk
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec 2019, 23:09:40 »
Cześć, mam podobne objawy czy ma ktoś zdjęcia albo może schemat gdzie znajduje się ten wysprzeglik?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] delikatny pisk
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2019, 14:42:02 »
Pod spodem musiałbyś za osłoną plastikową (3 śr. odkręcasz) jest guma którą zdejmujesz i tam psikasz wbijając sprzęgło czyli robią to 2 osoby. Ja tak robię co roku podczas przeglądu na stacji bez problemu pomogą :)