Forum > i40 VF

Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole

(1/3) > >>

Duro:
Witam.
Od dwóch miesięcy jestem w posiadaniu Hyundaia i40. Od początku mam problem tego typu że po uruchomieniu auta miga mi przez około minutę a potem świeci na stałe kontrolka ciśnienia czujnika w kole TPMS. Jak kupowałem pojazd to poprzedni właściciel mówił że wymieniał czujnik przedni lewy. Po podłączaniu pod komputer pokazuje mi błąd 1312 tego właśnie czujnika przedniego lewego. Po usunięciu błędu jest dobrze, dopóki nie jadę po trasie. Po przejechaniu około 30 km zapala się ponownie lampka pomarańczowa TPMS. Po usunięciu błędu komputerem znowu zapaliło mi się na trasie po przejechaniu 30 km. Wie może ktoś w czym jest problem? Proszę o pomoc.

MD13:
według mnie problem jest z czujnikiem. Spróbuj zamienić koło. I zobacz gdzie wyskakuje błąd. Ja bym zamienił przód lewy ( tą co masz problem) z tył lewy. I jak ci wyskoczy błąd na tył lewy to na bank problem z czujnikiem w kole. Gorzej jak ci wyskoczy lewy przód. Bo to by oznaczało problem po stronie instalacji w aucie a nie problem czujnika.

Duro:
...nie wiem czy dobrze rozumiem, ale zastanawia mnie jak może być problem z instalacją jak te czujniki chyba nie są połączone z samochodem jakimiś kablami, chyba że się mylę. Zastanawia mnie czy je się jakoś adaptuje czy kalibruje, jeśli tak to w jaki sposób??

MD13:
od strony auta musi być drugi "odbiornik" który zapytuje - odbiera informację od czujnika znajdującego się w kole. I tak masz na każdym kole od strony auta. Czujniki w hultaju nie są parowane więc możesz koła przekładać. Jak zmienisz koło to będziesz wiedział czy czujnik kole padł czy odbiornik w aucie.

Duro:
...tylko dlaczego problem pojawia się po dłuższej jeździe na trasie? Jak jeżdżę po mieście to nic się nie dzieje złego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej